Rekord botėror: 21549 webfaqesh te hackuara

Shko poshtė

MODERATOR Rekord botėror: 21549 webfaqesh te hackuara

Mesazh nga [Master] prej Thu Apr 05, 2007 3:55 pm

E pabesuar por e vertet - nje hacker turk per nje cast hackon 21549 webfaqe.
Sulmi eshte i llojit «defacement»-sulm, ndersa hackeri shfrytzon vrimat e siguris ne webfaqet.
Hackeri turk shfrytzon emrin «Iskorpitx» dhe si gjurme te veten vendos lajm politik dhe flamurin turk. Ne sulmet e ndara kishte sulmuar 17000 faqe te ndryshme dhe keshtu theu recordin boteror.

http://www.zone-h.org/en/defacements...cer=iskorpitx/
avatar
[Master]
MODERATOR
MODERATOR

Numri i postimeve : 50
Age : 30
Registration date : 03/04/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi