11 shtatori

Shko poshtė

MODERATOR 11 shtatori

Mesazh nga xxx prej Fri Nov 30, 2007 8:05 am

Lexo me poshte dhe shiko
cfare llogaritjesh kane

bere, interesant.

Vėrtetė aktualisht ėshtė

shum tronditėse!!!

1. New York City ka

gjithsej 11 germa

2. Afghanistan ka gjthsej

11 germa.

3. Ramsin Yuseb

(Terroristi i cili ka

kėrcėnuar se do t'i

shkatrrojė

kullat binjake nė vitin

1993) po ashtu ka gjithsej
11 germa.

4. George W Bush po

ashtu ka 11 germa.

Kjo mund tė jetė njė

koinēidencė e thjeshtė,

por i ben gjėrat mė

interesante kėtu:

1) New York ėshtė Shteti i
11-tė.

2) Aeroplani i parė i cili

ėshtė pėrplasur me

kullat binjake ka

qenė fluturimi numėr 11.

3) Fluturimi numėr 11 ka

bartur 92 persona

(9+2=11).

4) Fluturimi numėr 77 i

cili po ashtu ėshtė

pėrplasur me kullat

binjake ka

bartur 65 udhėtarė

(6+5=11)

5) Tragjedia ka ndodhur

me 11 Shtator, apo ashtu

sic ėshtė e njohur 9/11

(9+1+1=11)

6) Kjo datė ėshtė e

ngjashme me numrin e

emergjences sė servisit

telefonik 911 (9+1+1=11)

Njė koinēidencė e plotė

apo jo???:

1) Numri total i viktimave

nė avionėt e rrėmbyer ka

qenė 254 (2+5+4=11).

2) 11 Shtator-i ėshtė dita

e 254 me radhė nė vitin

kalendarik. Prape

kemi (2+5+4=11).

3) Bombardimi i Madridit

ka ndodhur me

3/11/2004

(3+1+1+2+0+0+4=11).

4) Tragjedia e Madridit ka

ndodhur 911 (9+1+1=11)
ditė pas incidentit tė

kullave binjake.

Tani kjo ėshtė ajo qė

gjėrat i bėnė tė

mbinatyrshme (tė

frikshme): Simboli

mė i njohur pėr SHBA-tė,

pas yjeve & shiritave,

ėshtė Shqiponja. Vargjet

mė poshtė janė tė marra

nga Kurani, libri i shenjte

Islamik: "Pasi qė

ėshtė e shkruar se njė bir

Arabie do ta zgjoje

Shqiponjėn Frikėsuese.

Tėrbimi i Shqiponjės do tė
bjere mbi tokat e

ALLAHUT pėrderisa disa

popuj

tė shėndruar nė

dėshpėrim akoma mė tė

kėnaqur: pėr tėrbimin e

Shqiponjės

Frikėsuese pastruan tokat

e ALLAHUT dhe aty ka

pasur PAQE.

Ky citat ėshtė numėr 9.11

nga KURANI.

Akoma nuk jeni tė bindur

pėr kėtė?!?!

Provojeni kėte dhe

shikoni se si do tė

ndjeheni pastaj. Mua mė

janė ngritur flokėt

pėrpjetė nga kjo:

Hapni nje faqe pune

Microsoft Word dhe bėni

si mė poshtė:

tė parė qė ka goditur

kullat binjake.

2. Selektojeni kėte:- Q33

NY

3. Shndėrrojeni fontin nė

madhėsinė 48.

4. Shndėrrojeni fontin

actual (llojin e shkrimit)

nė WINGDINGS 1 dhe...

do tė fitoni njė pamje

interesante, krejt lehte e

kuptueshme.

Ē'po mendoni tani?!?!?!Q33 NY

xxx

Numri i postimeve : 42
Age : 26
Registration date : 30/06/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: 11 shtatori

Mesazh nga renti prej Mon Oct 27, 2008 7:11 am

ue cfare kocidense.................
avatar
renti
ADMIN
ADMIN

Numri i postimeve : 270
Age : 30
Registration date : 29/03/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.outsidetirana.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: 11 shtatori

Mesazh nga ikud prej Wed Jun 17, 2009 2:33 pm

shume interesant

ikud

Numri i postimeve : 8
Age : 29
Registration date : 17/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: 11 shtatori

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi