dergoni poezi dashurie

Shko poshtė

MODERATOR dergoni poezi dashurie

Mesazh nga MIKAELA123 prej Tue Jun 05, 2007 12:27 pm

syt e tu si kokra fiku
hunda jote si bisht zhapiku
veshet e tu si cizme llastiku
dora jote si puter ariu
kur flet ti sikur pjerdh miu
pjes ekzituese per tu eshte balli
qe ma ke si furgon malli
je si yll qe ndrin ne qiell
por kur te shoh me vjen per te vjell
bukuria jote ne merak me vuri
un te pres tek dera ti hidhesh nga muri Laughing

MIKAELA123
VIP
VIP

Numri i postimeve : 29
Age : 33
Registration date : 04/06/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: dergoni poezi dashurie

Mesazh nga MIKAELA123 prej Tue Jun 05, 2007 12:31 pm

cfare te te fal un ty per kujtim
te te fal shpirtin tim
nese shpirti s'te mjafton
te te fal syrin qe lot pikon
nese syri s'te nzjerr mall
te te fal buzet te shuash 1 zjarr flower

MIKAELA123
VIP
VIP

Numri i postimeve : 29
Age : 33
Registration date : 04/06/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: dergoni poezi dashurie

Mesazh nga MIKAELA123 prej Tue Jun 05, 2007 12:34 pm

sikur te isha rreze hene
un do hyja ne dhomen tende
te ti puthja buzet tua
te tregoj se sa te dua I love you

MIKAELA123
VIP
VIP

Numri i postimeve : 29
Age : 33
Registration date : 04/06/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: dergoni poezi dashurie

Mesazh nga MIKAELA123 prej Tue Jun 05, 2007 12:44 pm

me zor pres te te takoj qe
tepreqafoj dhe te shtrengoj
fort ne gjirin tim derisa shpirti jot
te renkoj
me zor pres te te puth
dhe me doren time te ngroht
fytyrun tende te ledhatoj
me zore pres te te shoh
syt e tu qe syri im me mos te lotoj Embarassed

MIKAELA123
VIP
VIP

Numri i postimeve : 29
Age : 33
Registration date : 04/06/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: dergoni poezi dashurie

Mesazh nga genti prej Wed Jun 06, 2007 2:47 am

Dua te godas fort mbi gjoks
Dua te bertas me zor
Se keshtu me nuk mund te vazhdoj
Dhe jeta nuk eshte loje

Ma more dashurine
Po ashtu si ma fale
Nuk mendove per ne te dy
Ike dhe u ndave

_________________
QE TI TE VIJE KAQ E BUKUR
ME KETA FLOKE ME KETE HAP
TOKA TE EGREN KLIME ZBUTI
DHE AKULLNAJAT KTHEU MBRAPSHT
( Ismail Kadare)
avatar
genti
ADMIN
ADMIN

Numri i postimeve : 221
Age : 32
Localisation : Italia
Registration date : 28/03/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: dergoni poezi dashurie

Mesazh nga ice__2 prej Thu Jun 07, 2007 2:14 am

Dedikuar asaj..........

Rruget jan te gjata
Netet jane pa fund
Qendroj larg teje e ste gjej askund,
Eja ti pran meje mos me le ne vetmi
Lejoma te puthe njeher dhe t’a largoj kete merzi.
avatar
ice__2
MODERATOR
MODERATOR

Numri i postimeve : 665
Age : 31
Localisation : Belgium
Registration date : 09/05/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: dergoni poezi dashurie

Mesazh nga ice__2 prej Thu Jun 07, 2007 2:17 am

E pranoj se jam fajtor qe ty zemren ta kam thyer
E pranoj se kam gabuar qe ty shpinen ta kam kthyer
E pranoj se zemra jote dhimbjet nuk i meriton
E pranoj se n’jeten time me mungon me mungon
Jo s’te harroj kurre s’mundem ty t’mos dashuroj
avatar
ice__2
MODERATOR
MODERATOR

Numri i postimeve : 665
Age : 31
Localisation : Belgium
Registration date : 09/05/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: dergoni poezi dashurie

Mesazh nga genti prej Thu Jun 07, 2007 5:27 am

Fllad i embel, ere e lehte
Dite e bukur, det i qete
Imagjinoj, nuk eshte e vertete

Sikur te te kem prane
Trupin tend ta prek
Te perkedhel floket e arte
Buzet e tua ti ndiej

Enderroj te te kem per mua
Ku te dhuroj ty ledhatime
Une vetem ty te dua
Ti je jeta ime

Shi pa pushim
Ra, me dite rrjesht
Un u laga e u ftoha
S'imagjinoj kjo eshte e vertete

_________________
QE TI TE VIJE KAQ E BUKUR
ME KETA FLOKE ME KETE HAP
TOKA TE EGREN KLIME ZBUTI
DHE AKULLNAJAT KTHEU MBRAPSHT
( Ismail Kadare)
avatar
genti
ADMIN
ADMIN

Numri i postimeve : 221
Age : 32
Localisation : Italia
Registration date : 28/03/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: dergoni poezi dashurie

Mesazh nga ice__2 prej Mon Jun 11, 2007 11:22 am

Loti yt dua te jem
nga syte e tua dua te zbres
mbi faqe lehte te te rreshqas
mbi buzet e tua dua te vdes
avatar
ice__2
MODERATOR
MODERATOR

Numri i postimeve : 665
Age : 31
Localisation : Belgium
Registration date : 09/05/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: dergoni poezi dashurie

Mesazh nga ice__2 prej Sat Jun 23, 2007 5:29 am

Mos me pyet si jetoi
kur dit e nat ne ty mendoi
kur e din se jam e vetmuar
kur e din qe jam e lenduar.
mos me pyet pse kam lot ne sy
kur e din qe jan per ty.
avatar
ice__2
MODERATOR
MODERATOR

Numri i postimeve : 665
Age : 31
Localisation : Belgium
Registration date : 09/05/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: dergoni poezi dashurie

Mesazh nga ice__2 prej Sat Jun 23, 2007 5:31 am

Si flet trendafili
eshte dashuria e pare
kepute ate
dhe verma mbi varre
derdh dy pika lot
trendafili te lulezoj
sepse edhe ne varr
veq ty te dashuroj
avatar
ice__2
MODERATOR
MODERATOR

Numri i postimeve : 665
Age : 31
Localisation : Belgium
Registration date : 09/05/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: dergoni poezi dashurie

Mesazh nga ice__2 prej Sat Jun 23, 2007 5:35 am

Dashuria jone
plote me pengesa
por fundi i kesaj
besoi se eshte
Fejesa

Mos e shiko bukurin
e cila te mashtron
por shikoje zemren
e cila te don!!!

Me sy te shikoj
me zemer te dashuroj
me mire te vdes
se pa ty te mbes...
avatar
ice__2
MODERATOR
MODERATOR

Numri i postimeve : 665
Age : 31
Localisation : Belgium
Registration date : 09/05/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: dergoni poezi dashurie

Mesazh nga ice__2 prej Sat Jun 23, 2007 5:37 am

E embel eshte jeta
E embel eshte rinia
Por me e embel eshte....
Dashuria
avatar
ice__2
MODERATOR
MODERATOR

Numri i postimeve : 665
Age : 31
Localisation : Belgium
Registration date : 09/05/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: dergoni poezi dashurie

Mesazh nga leotrimi prej Sun Jun 24, 2007 11:36 am

puthje putje pa mbarim me pantolla ska kuptim

leotrimi

Numri i postimeve : 2
Age : 27
Registration date : 24/06/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: dergoni poezi dashurie

Mesazh nga ice__2 prej Thu Jun 28, 2007 12:11 pm

Mė fal njė buzqeshje zemrėn mos ma lėndo,
mė thuaj dhe njėherė tė dua dhe fort mė pėrqafo.
Z“dua ta di se cila je, kjo zemėr pėr ty po rreh,
ky sy pėr ty po qan, sepse dua tė tė kem pranė.
Nėse njė ditė do bėhem hi,
ta dish se jam djegur pėr ty
avatar
ice__2
MODERATOR
MODERATOR

Numri i postimeve : 665
Age : 31
Localisation : Belgium
Registration date : 09/05/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: dergoni poezi dashurie

Mesazh nga xxx prej Sun Jul 01, 2007 3:08 am

nje fjale e jotja
nje dite me shume,
nje shprese e jotja
endrra pafund,
nje shikim i yti
jete per mua,
nje puthje e jotja,
dhurate e cmuar.

xxx

Numri i postimeve : 42
Age : 26
Registration date : 30/06/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: dergoni poezi dashurie

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi