Rinia Shqipetare

Shko poshtė

MODERATOR Rinia Shqipetare

Mesazh nga ice__2 prej Sun May 27, 2007 8:17 am

Pėrse rinia Shqiptare piqet mė shpejt se ajo e vendeve tė tjera?
avatar
ice__2
MODERATOR
MODERATOR

Numri i postimeve : 665
Age : 31
Localisation : Belgium
Registration date : 09/05/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Rinia Shqipetare

Mesazh nga genti prej Mon May 28, 2007 4:51 am

Sepse per vete faktin se, ne hasim me shume probleme nga bashkemoshataret e vendeve te tjera... drunken

_________________
QE TI TE VIJE KAQ E BUKUR
ME KETA FLOKE ME KETE HAP
TOKA TE EGREN KLIME ZBUTI
DHE AKULLNAJAT KTHEU MBRAPSHT
( Ismail Kadare)
avatar
genti
ADMIN
ADMIN

Numri i postimeve : 221
Age : 32
Localisation : Italia
Registration date : 28/03/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Rinia Shqipetare

Mesazh nga MIKAELA123 prej Tue Jun 05, 2007 8:34 am

AQ I SIGURT JE TI LALI Question

MIKAELA123
VIP
VIP

Numri i postimeve : 29
Age : 33
Registration date : 04/06/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Rinia Shqipetare

Mesazh nga genti prej Tue Jun 05, 2007 9:02 am

Ky eshte thjesht eshte mendimi im me aq sa kam konstatuar.

_________________
QE TI TE VIJE KAQ E BUKUR
ME KETA FLOKE ME KETE HAP
TOKA TE EGREN KLIME ZBUTI
DHE AKULLNAJAT KTHEU MBRAPSHT
( Ismail Kadare)
avatar
genti
ADMIN
ADMIN

Numri i postimeve : 221
Age : 32
Localisation : Italia
Registration date : 28/03/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Rinia Shqipetare

Mesazh nga MIKAELA123 prej Tue Jun 05, 2007 9:25 am

PO MIR MO LALI DAKORT NATYRISHT QE TI JE I LIRE TE SHPREHESH MENDIMIN TEND

MIKAELA123
VIP
VIP

Numri i postimeve : 29
Age : 33
Registration date : 04/06/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Rinia Shqipetare

Mesazh nga SoNi prej Tue Jun 05, 2007 9:42 am

Rinia shqiptare besoj se ka cdo lloj alternative. sepse i jane krijuar disa kushte sigurisht edhe liria e prinderveedhe shume shume me e lire. Sigurisht qe cdo njeri nga ne ankohet per shume gjera qe smund te na realizohen! Por gabimi eshte i joni qe sdime ti realizojme!

SoNi

Numri i postimeve : 18
Registration date : 28/02/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Rinia Shqipetare

Mesazh nga ice__2 prej Thu Jun 14, 2007 11:59 am

"Tė rinjtė tek ne piqen mė shpejt, sepse atyre u duhet tė pėrballojnė shumė shpejt probleme tė mprehta ekonomike e sociale. Mosha kur arrihet kjo pjekuri e tė rinjve nė Shqipėri nuk i kalon te 20. Periudha e adoleshentėve njihet tashmė si periudha e vetmisė dhe e dėshpėrimit. Adoleshenti kėrkon tė realizojė vetveten, por ėshtė nė mes tė udhės. Duan tė quhen tė pjekur e nuk e pėrballojnė dot peridhėn e kapėrcimit tė menjėhershėm". Tė rinjtė nė Shqipėri kanė si veēori se pėrballoen shumė herėt me probleme konkrete. Nėse tė huajt i kalojnė thuajse pa i cikur fare probleme tė tilla, shqiptarėt duhet tė nisin ēdo gjė nga e para, t'i bėjnė tė gjitha me duart e tyre duke qenė se vijnė nga familje tė varfra prej tė cilave nuk marrin mbėshtetje tė madhe. "Por, nė pėrgjithėsi, i riu nuk kėnaqet me ato qė arrin. Ėshtė njė brez i rebeluar". Pėr tė arritur lirinė individuale duhet arritur sė pari pjekuria sociale, por kjo realizohet edhe nga pėrvojat nė punė. . Sfida e tė rinjve ėshtė pėrballimi i problemeve dhe zgjidhja e tyre nė mėnyrė sa mė racionale, duke lėnė mėnjanė dėshpėrimin e pesimizmin
avatar
ice__2
MODERATOR
MODERATOR

Numri i postimeve : 665
Age : 31
Localisation : Belgium
Registration date : 09/05/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Rinia Shqipetare

Mesazh nga renti prej Thu Jun 14, 2007 12:01 pm

popo kjo eshte shume e vertete
avatar
renti
ADMIN
ADMIN

Numri i postimeve : 270
Age : 30
Registration date : 29/03/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.outsidetirana.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Rinia Shqipetare

Mesazh nga genti prej Mon Jun 18, 2007 8:55 am

Per te dhene nje mendim nuk duhet te jesh i sigurte, por te jesh i vetedijeshem zemra...

_________________
QE TI TE VIJE KAQ E BUKUR
ME KETA FLOKE ME KETE HAP
TOKA TE EGREN KLIME ZBUTI
DHE AKULLNAJAT KTHEU MBRAPSHT
( Ismail Kadare)
avatar
genti
ADMIN
ADMIN

Numri i postimeve : 221
Age : 32
Localisation : Italia
Registration date : 28/03/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Rinia Shqipetare

Mesazh nga Webmasteri prej Fri Jun 22, 2007 4:59 am

ice__2 shkruajti:Pėrse rinia Shqiptare piqet mė shpejt se ajo e vendeve tė tjera?

per mendimin tim nuk mendoj se piqet me pare se ne vendet e tjera, dmth parakohe, sepse nuk ka nje mosh te caktuar, ndryshimet vijne nga faktore te ndryshim... Rinise shqiptare iu kane ndodhur ndryshimet ne menyre te shpejt dhe gradualisht sic ndodh pothuajse ne gjithe boten. pikerisht keto ndryshime i kapim ashtu sic na vij.... nuk jemi ne gjendje ti perpunojme. normale ndikon edhe gjendja te ne cilen jemi. ka te rinj shqiptare qe akoma nuk e din se ceshte kompjuteri, e jo ta perdorin ate...etj....pastaj shumica e te rinje ne vendin tone bejn gjera qe nuk jan ne karakterin e nje personi por, vecse eshte ne mode...
Lind pyetja ne cilin vend te botes ke pa qe rinia te rri gjithe diten ne kafe? Dhe te rrish gjithe diten ne kafe si parazit quhet te jesh pjek?
avatar
Webmasteri
www.nuovage.it
www.nuovage.it

Numri i postimeve : 22
Age : 31
Registration date : 27/02/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.nuovage.it

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Rinia Shqipetare

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi