A e dini se..

Shko poshtė

MODERATOR A e dini se..

Mesazh nga bani1988 prej Tue May 22, 2007 11:06 am

Njerezit te cilet heqin dore nga duhani perpara moshes 35 vjece,jetojne si ata qe nuk kane perdorur fare duhan,bene te ditur nje studim i ri. Nese duhani lihet nga mosha 35 vjece atehere shmangen thuajse te gjitha demet qe duhani ka shkaktuar ne jetegjatesine dhe cilesine e jetes, tha autori i studimit dr.Donald H

--------------------------------------------
Megjith?se n? bot? ka m? shum? se 600 milion? telefona, gjysma e bot?s ende nuk ka b?r? asnj? telefonat?.

--------------------------------------
4450 prift?rinj n? Amerik? kryejn mardh?nie seksuale me f?mij?.
--------------------------------------------
Mesatarisht n? bot? shkohet n? shkoll? 200 dit?, n? SHBA 180 dit?, n? Suedi 170 dit?, n? Japoni 243 dit?.
---------------------------------------
N? Dit?n e N?nave n? SHBA b?hen m? tep?r telefonata personale se n? ?do dit? tjet?r n? ?do shtet tjet?r.
---------------------------------------
Nj? njeriu i duhen p?raf?rsisht 32 vjet p?r t? num?ruar nga 1 deri n? 1 miliard.
avatar
bani1988
MODERATOR
MODERATOR

Numri i postimeve : 97
Age : 30
Registration date : 21/05/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: A e dini se..

Mesazh nga bani1988 prej Tue May 22, 2007 11:07 am

RRethi i Mirdites ka marre ket emer nga historia e dy vellezerve.
Te cilet kishin gati komplet qytetin ne zoterim ishin te pasur
dhe ndane pronat dhe njeri nga djemte duke pare tokat e tij nje dite thote me vete " Mir' Dita" me ( zgjedh dmth) dhe qe atehere i mbeti emri ashtu .

A e dini se Piratet me te medhenj te mesdheut ishin shkodranet dhe ulqinaket ?
A e dini se komplet njerzit me ngjyre qe jetojne ne Shkoder jane Tuniziane , egjiptiane, sepse kur plackisnim anijet e ketyre vendeve ju merrnin dhe njerzit e anijeve qe punojne poshte.

A e dini qe 5 kafe ekspres ne dite te bejne mire ?
avatar
bani1988
MODERATOR
MODERATOR

Numri i postimeve : 97
Age : 30
Registration date : 21/05/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: A e dini se..

Mesazh nga xxx prej Sun Jul 01, 2007 3:47 am

ne hapesire ekziston nje trup qiellor me mase rreth 30 here me te madhe se ajo e diellit dhe me ndricim me qindra here me te vogel se ai i diellit????????

xxx

Numri i postimeve : 42
Age : 26
Registration date : 30/06/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: A e dini se..

Mesazh nga xxx prej Sun Jul 01, 2007 3:50 am

muskuli me i forti i trupit tone eshte ai i gjuhes???????

xxx

Numri i postimeve : 42
Age : 26
Registration date : 30/06/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: A e dini se..

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi