POEZI PER TE QESHUR

Shko poshtė

MODERATOR POEZI PER TE QESHUR

Mesazh nga bani1988 prej Tue May 22, 2007 10:55 am

<e sheh te arsyeshme ta filloj vet i pari>

O malet e Shqiperise

dhe ju o lisat e gjate

fushat e gjera me lule

qe ju kam nder mend dite e nate

Ju bregore bukuroshe

dhe ju o lumenj te kulluar

cuka, kodra, brinja, gerxhe

kurre skam per tju harruar"Keshtu e shkrova heren e pare

por paskerkam qene shume ***

nga malli syte me ishin thare

sa dhe mutit i thashe arI thashe lumit, "I kulluar"

pa pike lidhje e paskerkam shkruar

s'eshte gje tjeter vecse shurre e filtruar

qe dhe mutrat si kane munguarI kendova bagetise,

qe mbani e ushqeni

o vendthit e bekuar,

pse mutin me zhgenjeniKur degjon borine e bencit

qysh e le p**ka shtepine

parfumoset dy a tri here

edhe iken qe ta q**neAshtu dhe kjo zemra ime

rri ketu bashke me mua

hej shyqyr, si ha me palla

te vije nder viset e tua
avatar
bani1988
MODERATOR
MODERATOR

Numri i postimeve : 97
Age : 30
Registration date : 21/05/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: POEZI PER TE QESHUR

Mesazh nga bani1988 prej Tue May 22, 2007 10:55 am

ROBT E SHPIS
SIMAS GJATSIS
NE MAJT T`CHATIS
MI K*RV E POSHTER
SE M`KTHEVE NE MOSTER
PER TY CA S`BONA
TASHI PO M`URREN DHE NONA
TY T`Q*FSHIN QENT O ZOT
SE M`PERDORE SI RROBOT
KOM ME TE QIT KE SEMAFORI
TE TE Q* EDHE DOKTORI
MI BAXHELL E RAFINUME
PALE NA LYHESH DHE ME PARFUME
O LOP 100 KILE
PSE MA BONE ME HILE
DO TI CAJ TRUT
E KE ME MU LUT
AMON AMON ME FAL
HO HO MI LAL
TASHI M`LE REHAT
SE U BO NAT
UN PO IKI NGA NONA
E TI SHKO NGA AJO ZONA..............
_CAPKENE_
avatar
bani1988
MODERATOR
MODERATOR

Numri i postimeve : 97
Age : 30
Registration date : 21/05/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi