Teks Kengesh

Shko poshtė

MODERATOR Teks Kengesh

Mesazh nga bani1988 prej Tue May 22, 2007 10:22 am

Geti:
Yeahh
Energy Records..
Baba Records..
E P A R

Elvana Gjata:
Nuk Jam Vetem
Mos Me Mundo, Ohh Bejbe
Mos Me Harro, Jam Me Ty
Te Dy
Nuk Jam Vetem (3006)
Mos Me Mundo, Ohh Bejbe
Mos Me Harro, Jam Me Ty
Te Dy
Nuk Jam Vetem

Geti:
Qikjo Esht Qajo, Elvana Gjata
Qe T'Pren Si Shpata Me Kam't E Gata
E Me Fun Te Shkurt
Po Mi Lidh Durt
Jo Jo Zemer
S'bon Me U N'gut
S'bon Me Mu Lut
S'bon Me Mu Cut
Une Ta Ha Zemren Se Jam I Smut
Ouuu Qysh Po Shkon Me Qit Sen
Ouuu Kush Po Knon Refren
A'Thu A Jam Gati A Jam Qaj Geti
A T'Kum Tha Zemer Qe Kom Met Ban Pervete
Nuk Goxon As Ti Se Edhe Ti Me Don
Nuk Prishet Lezeti Kur Ti E Perjeton
Po Bon, Normal Qe Bon Po Bon Bon
Shum Mire Po Shkon Si Vodka Me Limon
Si Zhdo Sen Tjeter Ma Serioz Se Me Seter
Zemer Ti S'ki Faj Une Jam (Ujk I Vjeter)

Elvana Gjata:
Nuk Jam Vetem
Mos Me Mundo, Ohh Bejbe (Yeah)
Mos Me Harro, Jam Me Ty (Ta Ta..)
Te dy (Ta Ta..)
Nuk Jam Vetem
Mos Me Mundo, Ohh Bejbe (Ha Ha)
Mos Me Harro, Jam Me Ty (Ghetto Gold In This Shiiiit)
Te Dy
Nuk Jam Vetem

Geti:
Yeah
Ti E Din Kush Um Don
Ti E Din Kush T'Ngon
Ti E Din Kush T'Don
Ti E Din Me Kan E Perjeton Zhdon Knaqsi
Ouuu Bejbi Shum Je Okej
Kur Un Po Knoj Ti Po Kcen
Kur Ti Po Knon Une Po Kcej
Hejj Me Mu Je Knej
Ski Kurgjo Anej Qka T'mungon Une T'gjej
Qka T'mungon Une T'gjej
Qka Shihet Un E Vrej
Qka S'bon Une Per Ty E Thej
Qka Kushton Per Ty E Blej
Ti Je Okej
Ti Ki Me Kon Knej

Elvana Gjata:
Nuk Jam Vetem
Mos Me Mundo, Ohh Bejbe
Mos Me Harro, Jam Me Ty
Te Dy
Oooou
Nuk Jam Vetem
Oooouu
(Ta Ta Ta..)

Geti:
Gjithqka Ndodh Gjithqka Bahet Kur Njeri Te Don
Ghithqka Arrin Gjithqka Mrrin Kur T'nimon Ni Agon (WTF)
Mikrofon Po Knonj Per Shum Zemra T'mira
Ketu Marrin Pjes Edhe Kosova E Shqipnija
Kjo Esht Thejsht Dhurat
Kjo Nuk Esht Lavdat
Ka Pas Per Ni Nat Edhe Per Afat T'gjat
Gjithmon I Njejti Gjithmon Jam Konim(WTF)
Jam Asi Njeri Qe Kqyr Ku Pe Shtin
E Edin Qysh Duhet
Me Ja Ba Hyzmetin
Nese Je Me Baben E Ki N'dor Edhe Shtetin
Dikan E Prek Shpata Dikan E Therr Thika
Kur Po Knon Elvana Po m'kujtohen Shum Qika
Krejt I Kom Zemra Cila Um Don Ma Shum
Une Rroki Shum Zemra Veq Me Ni Plum
Qes Ne Gjum E T'du Zhdo Her Ma Shum
Edhe Mos Harroni Se Na Jem Ni Dum(WTF)

Elvana Gjata:
Ooooo
Nuk Jam Vetem
Mos Me Mundo, Ohh Bejbe
Mos Me Harro, Jam Me Ty
Te Dy
Nuk Jam Vetem
Mos Me Mundo, Ohh Bejbe
Mos Me Harro, Jam Me Ty
Te Dy
Nuk Jam Vetem
Nuk Jam Vetem
Nuk Jam Vetem
Nuk Jam Vetem
Nuk Jam Vetem


kong e bukur
avatar
bani1988
MODERATOR
MODERATOR

Numri i postimeve : 97
Age : 30
Registration date : 21/05/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Teks Kengesh

Mesazh nga bani1988 prej Tue May 22, 2007 10:23 am

Teksti i "Sa me lodhe"- greta koci

Hej Greta!

Hej Genti

Hej Dj!

Pse u mek ai djale kur me pa
Mek e mek,asnje fjale nuk me tha
Se kuptova me ke vajze e ka
O,sa me lodh
kur me kot belbezon ti

Dhe ja nise ti goten e pare
djali i mamit me jaken e lare
Gota e dyte dhe e trete iken vete
O,sa me lodhe
Kur me kot belbezon ti

Kaloi kohe asnje fjale nuk ke gjet
Here po skuqesh e here je i zbehte
A jam une qe ta bej ket efekt
O,sa me lodh
C'po kalon neper mend ti

Sapo nise ti fjalen e pare
Goten tende sapo kisha thare
dhe ja nisa dhe une te flas kot
O djale sa mire
po u merrkemi vesh sot

Njehere vec njehere
Harroi fjalet e kota(lalalala)Kor
Njehere vec njehere
Le te permbyset bota(lalalal)

Rf
Hej,nese dalim bashke ne sot
Te premtoj s'do rrime kot
Pse u meke (usa usa)kor
Kur me preke

Hej dua qiellin ta shkaterroj
e me yje t'mbuloj
Pse u meke kur me preke!.....
_____________
kong e bukur
avatar
bani1988
MODERATOR
MODERATOR

Numri i postimeve : 97
Age : 30
Registration date : 21/05/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Teks Kengesh

Mesazh nga bani1988 prej Tue May 22, 2007 10:23 am

flori-gjithmone do jem me ty

Me ty .. me ty ..me ty...tė kam..tė kam..tė kam... nuk tė kam
Me ty .. me ty ..me ty...tė kam..tė kam..tė kam... nuk tė kam

Sot tė vėrteten e jetoj
Ti mė plotėson
je gjithcka qė un kėrkoj
tė ndiej ty mė pran
sa her vetmia mė pushton
afrohesh ngadal dhe nga gjumi ti mė zgjon


Gjithmonė do tė jem me ty
kur mėrzitem...trishtohem
tė kam dhe nuk tė kam
gjithmonė do tė jem aty
tė mė zgjosh nga gjumi
sa hėr i vetėm jam x2

Me ty .. me ty ..me ty...tė kam..tė kam..tė kam... nuk tė kam
Me ty .. me ty ..me ty...tė kam..tė kam..tė kam... nuk tė kam

Gjithmonė do tė jem me ty
kur mėrzitem...trishtohem
tė kam dhe nuk tė kam
gjithmonė do tė jem aty
tė mė zgjosh nga gjumi
sa hėr i vetėm jam x4
avatar
bani1988
MODERATOR
MODERATOR

Numri i postimeve : 97
Age : 30
Registration date : 21/05/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Teks Kengesh

Mesazh nga bani1988 prej Tue May 22, 2007 10:24 am

flori ft geti-nje here ne jete

Flori:
Nje pjese te jetes time ma more ti,
ti ishe dashuria je edhe tani,
askush nuk do afrohet nuk do guxoj,
nje ne milion ma thoje nuk e harroj
Ske faj!!! qe qdo dite te adhurova mos qaj
te me shkatrroje te lejova

baby e lumtur ti do jesh
dhe pse sdo me kesh
nuk do ndyshoi ndjenjat e tua

Baby gabimin tim nuk do ta fal
shtrihu dhe puthe ngadal
por mos i thuaj kur te dua

GETI:

Baby une e di qe ti mu m'don
Baby une e di ti qka don
Baby ti se din sa t'kushton
Baby ti po harron koha po kalon

Flori:
Nese me ke genjyer mu me vjen keq
Te pakten une kam dashur nje here ne jete
askush nuk do afrohet nuk do guxoj,
nje ne milion ma thoje nuk e harroj
Ske faj!!! qe qdo dite te adhurova mos qaj
te me shkatrroje te lejova

baby e lumtur ti do jesh
dhe pse sdo me kesh
nuk do ndyshoi ndjenjat e tua

Baby gabimin tim nuk do ta fal
shtrihu dhe puthe ngadal
por mos i thuaj kur te dua

Geti:
Une e di qe ti m'don zemer
Po t'lutem harroje kete emer
Mbase po te doket vetja femer, zemer
Une Prap Pe boj temen
Prap pe gjoj veten
Une pe thom t'verteten
e ti shkatrroja vetit jeten
Qysh je nis ku po shkon
qa po bon e ku po rrnon
a e din kush oshte ka knon
qai qe ti e don qai qe ti se qmon
po gaboj a po gabon
hajt se ma von e msoj
kush ka hup e kush fiton

FLORI:
baby e lumtur ti do jesh
dhe pse sdo me kesh
nuk do ndyshoi ndjenjat e tua

Baby gabimin tim nuk do ta fal
shtrihu dhe puthe ngadal
por mos i thuaj kur te dua

Baby gabimin tim nuk do ta fal
shtrihu dhe puthe ngadal
por mos i thuaj kur te dua
avatar
bani1988
MODERATOR
MODERATOR

Numri i postimeve : 97
Age : 30
Registration date : 21/05/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Teks Kengesh

Mesazh nga bani1988 prej Tue May 22, 2007 10:25 am

flori ft geti-nje here ne jete

Flori:
Nje pjese te jetes time ma more ti,
ti ishe dashuria je edhe tani,
askush nuk do afrohet nuk do guxoj,
nje ne milion ma thoje nuk e harroj
Ske faj!!! qe qdo dite te adhurova mos qaj
te me shkatrroje te lejova

baby e lumtur ti do jesh
dhe pse sdo me kesh
nuk do ndyshoi ndjenjat e tua

Baby gabimin tim nuk do ta fal
shtrihu dhe puthe ngadal
por mos i thuaj kur te dua

GETI:

Baby une e di qe ti mu m'don
Baby une e di ti qka don
Baby ti se din sa t'kushton
Baby ti po harron koha po kalon

Flori:
Nese me ke genjyer mu me vjen keq
Te pakten une kam dashur nje here ne jete
askush nuk do afrohet nuk do guxoj,
nje ne milion ma thoje nuk e harroj
Ske faj!!! qe qdo dite te adhurova mos qaj
te me shkatrroje te lejova

baby e lumtur ti do jesh
dhe pse sdo me kesh
nuk do ndyshoi ndjenjat e tua

Baby gabimin tim nuk do ta fal
shtrihu dhe puthe ngadal
por mos i thuaj kur te dua

Geti:
Une e di qe ti m'don zemer
Po t'lutem harroje kete emer
Mbase po te doket vetja femer, zemer
Une Prap Pe boj temen
Prap pe gjoj veten
Une pe thom t'verteten
e ti shkatrroja vetit jeten
Qysh je nis ku po shkon
qa po bon e ku po rrnon
a e din kush oshte ka knon
qai qe ti e don qai qe ti se qmon
po gaboj a po gabon
hajt se ma von e msoj
kush ka hup e kush fiton

FLORI:
baby e lumtur ti do jesh
dhe pse sdo me kesh
nuk do ndyshoi ndjenjat e tua

Baby gabimin tim nuk do ta fal
shtrihu dhe puthe ngadal
por mos i thuaj kur te dua

Baby gabimin tim nuk do ta fal
shtrihu dhe puthe ngadal
por mos i thuaj kur te dua
avatar
bani1988
MODERATOR
MODERATOR

Numri i postimeve : 97
Age : 30
Registration date : 21/05/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Justin Timberlake

Mesazh nga The_Wolf prej Tue Jul 03, 2007 3:16 am

Justin Timberlake - What goes around

Hey girl, is he everything you wanted in a man
You know I gave you the world
You had me in the palm of your hand

So why your love went away
I just can't seem to understand
Thought it was me and you babe
Me and you until the end
But I guess I was wrong

Don't want to think about it
Don't want to talk about it
I'm just so sick about it
Can't believe it's ending this way

Just so confused about it
Feeling the blues about it
I just can't do without ya
Tell me is this fair?

Is this the way it's really going down?
Is this how we say goodbye?
Should've known better when you came around
That you were gonna make me cry
It's breaking my heart to watch you run around
'Cause I know that you're living a lie
That's okay baby 'cause in time you will find...

What goes around, goes around, goes around
Comes all the way back around
What goes around, goes around, goes around
Comes all the way back around
What goes around, goes around, goes around
Comes all the way back around
What goes around, goes around, goes around
Comes all the way back around

Now girl, I remember everything that you claimed
You said that you were moving on now
And maybe I should do the same
Funny thing about that is
I was ready to give you my name
Thought it was me and you, babe
And now, it's all just a shame
And I guess I was wrong

Don't want to think about it
Don't want to talk about it
I'm just so sick about it
Can't believe it's ending this way
Just so confused about it
Feeling the blues about it
I just can't do without ya
Can you tell me is this fair?

Is this the way things are going down?
Is this how we say goodbye?
Should've known better when you came around (should've known better that you were gonna make me cry)
That you were going to make me cry
Now it's breaking my heart to watch you run around
'Cause I know that you're living a lie
That's okay baby 'cause in time you will find

What goes around, goes around, goes around
Comes all the way back around
What goes around, goes around, goes around
Comes all the way back around
What goes around, goes around, goes around
Comes all the way back around
What goes around, goes around, goes around
Comes all the way back around

What goes around comes around
Yeah
What goes around comes around

You should know that
What goes around comes around
Yeah
What goes around comes around
You should know that

Don't want to think about it (no)
Don't want to talk about it
I'm just so sick about it
Can't believe it's ending this way
Just so confused about it
Feeling the blues about it (yeah)
I just can't do without ya
Tell me is this fair?

Is this the way things are going down?
Is this how we say goodbye?
Should've known better when you came around (should've known better that you were gonna make me cry)
That you were going to make me cry
Now it's breaking my heart to watch you run around
'Cause I know that you're living a lie
But that's okay baby 'cause in time you will find

What goes around, goes around, goes around
Comes all the way back around
What goes around, goes around, goes around
Comes all the way back around
What goes around, goes around, goes around
Comes all the way back around
What goes around, goes around, goes around
Comes all the way back around

(Comes Around interlude:)

Let me paint this picture for you, baby

You spend your nights alone
And he never comes home
And every time you call him
All you get's a busy tone
I heard you found out
That he's doing to you
What you did to me
Ain't that the way it goes

You cheated girl
My heart bleeds girl
So it goes without saying that you left me feeling hurt
Just a classic case
A scenario
Tale as old as time
Girl you got what you deserved

And now you want somebody
To cure the lonely nights
You wish you had somebody
That could come and make it right

But girl I ain't somebody with a lot of sympathy
You'll see

(What goes around comes back around)
I thought I told ya, hey
(What goes around comes back around)
I thought I told ya, hey
(What goes around comes back around)
I thought I told ya, hey
(What goes around comes back around)
I thought I told ya, hey

See?
You should've listened to me, baby
Yeah, yeah, yeah, yeah
Because
(What goes around comes back around)
avatar
The_Wolf

Numri i postimeve : 36
Age : 25
Registration date : 03/07/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Rihana - Umbrella

Mesazh nga The_Wolf prej Sat Jul 14, 2007 1:24 pm

(Jay-Z:)

Ahuh Ahuh (Yea Rihanna)
Ahuh Ahuh (Good girl gone bad)
Ahuh Ahuh (Take three... Action)
Ahuh Ahuh
No clouds in my storms
Let it rain, I hydroplane into fame (Rihanna: Eh eh)
Come'n down with the Dow Jones
When the clouds come we gone
We Rocafella (Rihanna: Eh eh)
She fly higher than weather
And she rocks it better
You know me
An anticipation for precipitation, stacks chips for the rainy day(Rihanna: Eh eh)
Jay, rain man is back with lil Ms. Sunshine
Rihanna where you at?

(Verse 1:)

You had my heart, and we'll never be world apart
Maybe in magazines, but you'll still be my star
Baby cause in the Dark, You can see shiny Cars
And that's when you need me there
With you I'll always share
Because

(Chorus:)

When the sun shines
We?ll shine together
Told you I'll be here forever
That I'll always be your friend
Took an oath Imma stick it out 'till the end
Now that it's raining more than ever
Know that we still have each other
You can stand under my Umbrella
You can stand under my Umbrella
(Ella ella eh eh eh)
Under my umbrella
(ella ella eh eh eh)
Under my umbrella
(ella ella eh eh eh)
Under my umbrella
(ella ella eh eh eh eh eh eh)

(Verse 2:)

These fancy things, will never come in between
You're part of my entity, Here for Infinity
When the war has took it's part
When the world has dealt it's cards
If the hand is hard, Together we'll mend your heart
Because ...

(Chorus:)

When the sun shines
We'll shine together
Told you I'll be here forever
That I'll always be your friend
Took an oath Imma stick it out 'till the end
Now that it's raining more than ever
Know that we still have each other
You can stand under my Umbrella
You can stand under my Umbrella
(Ella ella eh eh eh)
Under my umbrella
(ella ella eh eh eh)
Under my umbrella
(ella ella eh eh eh)
Under my umbrella
(ella ella eh eh eh eh eh eh)

(Bridge:)

You can run into my Arms
It's okay don't be alarmed
(Come into Me)
(There's no distance in between our love)
So Gonna let the rain pour
I'll be all you need and more
Because ...

(Chorus:)

When the sun shines
We'll shine Together
Told you I'll be here forever
That I'll always be your friend
Took an oath Imma stick it out 'till the end
Now that it's raining more than ever
Know that we still have each other
You can stand under my Umbrella
You can stand under my Umbrella
(Ella ella eh eh eh)
Under my umbrella
(ella ella eh eh eh)
Under my umbrella
(ella ella eh eh eh)
Under my umbrella
(ella ella eh eh eh eh eh eh)

It's raining (raining)
Ooo baby it's raining
baby come into me
Come into me
It's raining (raining)
Ooo baby it's raining
You can always come into me
Come into me...
avatar
The_Wolf

Numri i postimeve : 36
Age : 25
Registration date : 03/07/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Rihana - Unfailfull

Mesazh nga The_Wolf prej Sat Jul 14, 2007 1:31 pm

Story of my life
Searching for the right
But it keeps avoiding me
Sorrow in my song
Cause it seems that wrong
Really loves my company

Hes more than a man
And this is more than love
The reason that the sky is blue
but clouds are rolling in
Because I'm gone again
And to him I just can't be true

And I know that he knows I'm unfaithful
And it kills him inside
To know that I am happy with some other guy
I can see him dying

I don't wanna do this anymore
I don't wanna be the reason why
Everytime I walk out the door
I see him die a little more inside
I don't wanna hurt him anymore
I don't wanna take away his life
I don't wanna be...
A murderer

I feel it in the air
As I'm doing my hair
Preparing for another date
A kiss upon my cheek
As he reluctantly
Accepts I'm gonna be out late
I say I won't be long
Just hanging with the girls
A lie I didn't have to tell
Because we both know
Where I'm about to go
And we know it very well

Cause I know that he knows I'm unfaithful
And it kills him inside
To know that I am happy with some other guy
I can see him dying

I don't wanna do this anymore
I don't wanna be the reason why
Everytime I walk out the door
I see him die a little more inside
I don't wanna hurt him anymore
I don't wanna take away his life
I don't wanna be...
A murderer

Our Love, his trust
I might as well take a gun and put it to his head
Get it over with
I don't wanna do this
Anymore (anymore)

I don't wanna do this anymore
I don't wanna be the reason why
Everytime I walk out the door
I see him die a little more inside
I don't wanna hurt him anymore
I don't wanna take away his life
I don't wanna be...
A murderer (a murderer)

No no no no

Yeah yeah yeah
avatar
The_Wolf

Numri i postimeve : 36
Age : 25
Registration date : 03/07/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Akon ft. Eminem - Smack thatt

Mesazh nga The_Wolf prej Sat Jul 14, 2007 1:34 pm

Shady
Konvict
Up front
Akon
Slim Shady
I see the one
cuz she be that lady

I feel you creepin', I can see you from my shadow.
Wanna jump up in my Lamborghini Gallardo.
Maybe go to my place and just kick it, like Taebo.
And possibly bend you over.
Look back and watch me
smack that, all on the floor,
smack that, give me some more,
smack that, 'till you get sore
smack that, oooh.
smack that, all on the floor,
smack that, give me some more,
smack that, 'till you get sore,
smack that, oooh.

Up front style. Ready to attack now.
Pull in the parking lot slow with the lack down.
Convicts got the whole thing packed down.
Step in the club. The wardrobe intact now.
I feel it. Go on and crack now.
Ooh, I see it. Don't let back now.
Im'a call her. Then I put the mack down.
Money? No problem. Pocket full of that now.

I feel you creepin', I can see you from my shadow.
Wanna jump up in my Lamborghini Gallardo.
Maybe go to my place and just kick it, like Taebo.
And possibly bend you over.
Look back and watch me
smack that, all on the floor,
smack that, give me some more,
smack that, 'till you get sore
smack that, oooh.
smack that, all on the floor,
smack that, give me some more,
smack that, 'till you get sore,
smack that, oooh.

Ooh! Looks like another club banger.
They better hang on.
When I throw this thang on.
Get a little drink on. They goin' flip.
For this Akon shit. You can bank on it.
Pedicure, manicure, kitty cat claws.
The way she climbs up and down them poles.
Lookin' like one of them Pretty Cat Dolls.
Tryna hold my woody back through my drawers.
Steps off stage, didn't think I saw her.
Creeps up behind me and she's like, you're -
I'm like, yeah I know, let's cut to the chase.
No time to waste. Back to my place.
Plus from the club to the crib's like a mile away.
Or more like a palace, shall I say.
And plus I got a pal. Every gal is game.
In fact he's the one singing the song that's playing!
(Akon!)

I feel you creepin', I can see you from my shadow.
Wanna jump up in my Lamborghini Gallardo.
Maybe go to my place and just kick it, like Taebo.
And possibly bend you over.
Look back and watch me
smack that, all on the floor,
smack that, give me some more,
smack that, 'till you get sore
smack that, oooh.
smack that, all on the floor,
smack that, give me some more,
smack that, 'till you get sore,
smack that, oooh

Eminem's rollin', D an' them rollin'.
Boo an' Oh Marvelous an' them rollin'.
Women just hoin'.
Big booty rollin'.
Soon I be all in them an' throwin D.
Hittin' no less than 3.
Block will style like wee, wee.
Girl, I can tell you want me, 'cause lately.

I feel you creepin', I can see you from my shadow.
Wanna jump up in my Lamborghini Gallardo.
Maybe go to my place and just kick it, like Taebo.
And possibly bend you over.
Look back and watch me
smack that, all on the floor,
smack that, give me some more,
smack that, 'till you get sore
smack that, oooh.
smack that, all on the floor,
smack that, give me some more,
smack that, 'till you get sore,
smack that, oooh.
avatar
The_Wolf

Numri i postimeve : 36
Age : 25
Registration date : 03/07/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Ne-Yo - So sick

Mesazh nga The_Wolf prej Sat Jul 14, 2007 1:40 pm

Mmmm mmm yeah
Do do do do do do do-do
Ohh Yeah

Gotta change my answering machine
Now that I'm alone
Cuz right now it says that we
Can't come to the phone
And I know it makes no sense
Cuz you walked out the door
But it's the only way I hear your voice anymore
(it's ridiculous)
It's been months
And for some reason I just
(can't get over us)
And I'm stronger then this
(enough is enough)
No more walkin round
With my head down
I'm so over being blue
Cryin over you

And I'm so sick of love songs
So tired of tears
So done with wishing you were still here
Said I'm so sick of love songs so sad and slow
So why can't I turn off the radio?

Gotta fix that calender I have
That's marked July 15th
Because since there's no more you
There's no more anniversary
I'm so fed up with my thoughts of you
And your memory
And how every song reminds me
Of what used to be

That's the reason I'm so sick of love songs
So tired of tears
So done with wishing you were still here
Said I'm so sick of love songs so sad and slow
So why can't I turn off the radio?

(Leave me alone)
Leave me alone
(Stupid love songs)
Dont make me think about her smile
Or having my first child
Let it go
Turning off the radio

Cuz I'm so sick of love songs
So tired of tears
So done with wishing she was still here
Said I'm so sick of love songs so sad and slow
So why can't I turn off the radio?
(why can't I turn off the radio?)

Said I'm so sick of love songs
So tired of tears
So done with wishing she was still here
Said I'm so sick of love songs so sad and slow
So why can't I turn off the radio?
(why can't I turn off the radio?)

And I'm so sick of love songs
So tired of tears
So done with wishin you were still here
Said I'm so sick of love songs so sad and slow
Why can't I turn off the radio?
(why can't I turn off the radio?)
Why can't I turn off the radio?
avatar
The_Wolf

Numri i postimeve : 36
Age : 25
Registration date : 03/07/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Mims - This is why i am hot (kenga e alban rexhes)

Mesazh nga The_Wolf prej Sat Jul 14, 2007 1:47 pm

(Chorus:)

This is why I'm Hot (2x)
This is why (2x) Uh
This is why I'm Hot (Uh)
This is why I'm Hot (2x) Whoo
This is why (2x)
This is why I'm Hot

I'm hot cuz I'm fly (fly)
You aint cuz you're not (Mims)
This is why (2x)
This is why I'm hot (2x)

(Verse 1:)

This is why I'm hot
I dont gotta rap
I can sell a mill sayin nothin on da track
I represent New York
I got it on ma back
And dey say dat we lost it
So I'ma bring it back
I luv da Dirty, Dirty
Cuz niggaz show me luv
The ladies start to bounce
As soon as I hit da club
But in da Midwest
Dey luv to take it slow
So when I hit da H
I watch you get it on da floor
And if you needed it hyphy
I take it to da Bay
Frisco to Sac-town
Dey do it eryday
Coppin a Hollywood
As soon as I hit L.A.
I'm in dat Low, Low
I do it da Cali way
And when I hit Chi
People say dat I'm fly
Dey like da way I dress dey like
(Dey like my) my attire move crowds from side to side
Dey ask me how I do it and simply i repy...

(Chorus:)

(Verse 2:)

This is why I'm hot
Catch me on da block
Every otha day
Another bitch another drop
16 bars, 24 pop
44 songs, nigga gimme what you got
I'm in there drivin cars
Push 'em off da lot
I'm into shuttin stores down so i can shop
If you need a bird I can get it chopped
Tell me wat you need you know i get 'em by da flock
I call ma homie black meet on da ave
I hit wash with da money in da bag
We into big spinners
See my pimpin never dragged
Find me wit different women dat you niggaz never had
For those who say dey know me know I'm focused on ma cream
playa you come between you'd better focus on da beam
I keep it so mean da way you see me lean
And when say I'm hot my nigga dis is what I mean

(Chorus:)

(Verse 3:)

This is why I'm hot
Shorty see da drop
Ask me wat I paidd and I say yea I paid a quap
And den I hit da switch dat take away da top
So chicks 'round da way dey call me cream of da crop
Dey hop in da car
I tell 'em all bout
We hit da studio dey say dey like da way I record
I gave you black train and I did you wrong
So everytime I see 'em and dey tell me dat'z their song
Dey say I'm da bomb
Dey luv da way da charm hangin from da neck
And compliments da arm which compliments da ear den comes da gear
So when I hit da room da shortyz stop and stare
Den niggaz start to hate rearrange thier face
Little do dey know I keep 'em things by waistside
I reply nobody gotta die
Simliar to Lil wizzy cuz I got dat fire

(Chorus:)
avatar
The_Wolf

Numri i postimeve : 36
Age : 25
Registration date : 03/07/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Teks Kengesh

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi