PORTOKALLI

Shko poshtė

MODERATOR PORTOKALLI

Mesazh nga bani1988 prej Tue May 22, 2007 10:03 am

Portokall? eshte nje
show televiziv humoristik i perjavshem (i stilit cabaret, me karakter teatral dhe televiziv).
Titulli i spektaklit Portokall?, nuk ka te beje aspak me frutin ekzotik portokall, por me ngjyren
portokallit te semaforeve te rruges. Kjo lidhet me realitetin shqiptar, i cili shpesh duket si nje
makine e ndaluar ne nje semafor te mbetur ne ngjyren portokalli, gje qe nuk e lejon as te
shkoje perpara, por as te kthehet parapa.
Personazhet e Portokall? jane njerez te mbetur pikerisht ketu, ne kete pike kritike, me hallet e
tyre te perditshme, te cilet, sic ndodh ne nje kryqezim rruge, perballin fatet me njeri-tjetrin.
Te gjithe keta personazhe lidhen me spaktaklin nga dy prezantuesit e tij. Ne kete perballje
shperfaqin universin shqiptar me te gjithe kompleksitetin e tij. Politika, familja, morali, tendencat
e modes, arti, initimet shterpe, media si fenomen, tradita perballe konceptimit modern, etj.etj.
jane disa nga temat qe trajton Portokall?.
Fryma e nje humori mjaft cilesor, elegant; nje skenografi me vizion bashkekohor; muzika live, si
edhe prania e spektatorit si pjese e natyrshme e spektaklit jane disa nga elementet perberes te
tij.
Aktoret pjesemarres ne kete spektakel jane disa nga personalitetet me te njohura te fushes se
humorit, por Portokall? do te jete nje tribune edhe per prezantimin e shume talenteve te reja te
kesaj fushe. Emra te njohur si Agron Llakaj, Ornela Bregu, Mariana Kondi, krahas te rinjve te
suksesshem si Erand Sojli, Marin Orhanasi, Nigda Dako, Ervin Bejleri, Elvis Pupa, Genti
Bejko, Ermal Mamaqi, Gentian Zenelaj, Ervina Kotolloshi dhe orkestres nen drejtimin e Flor
Luarit, interpretojne materiale te skenaristeve te njohur si Vangjel Kozma e Jani Duri.
Reply With Quote
avatar
bani1988
MODERATOR
MODERATOR

Numri i postimeve : 97
Age : 30
Registration date : 21/05/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: PORTOKALLI

Mesazh nga The_Wolf prej Sat Mar 01, 2008 7:15 am

-O do fillojme mo ?
-O po s'e di mo ?
-O do fillojme mo ?
-O po kur mo ?
-O me 9 mars mo ?
avatar
The_Wolf

Numri i postimeve : 36
Age : 25
Registration date : 03/07/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi