Microsoft Office 2003, vjen ne version shqip

Shko poshtė

MODERATOR Microsoft Office 2003, vjen ne version shqip

Mesazh nga bani1988 prej Tue May 22, 2007 9:38 am

Basha dhe kryetari i Microsoft it per Evropen Juglindore, z. Goran Radman, shpallen paketen


Ministri i Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit, z. Lulzim Basha, dhe kryetari i Microsoft it per Evropen Juglindore, z. Goran Radman, shpallen publikimin e paketes se nderfaqes ne gjuhen shqipe per aplikacionin e Microsoft Office 2003, i cili perfshin: Microsoft Eord, Microsoft Excel, Microsoft Outlook dhe Microsoft PoeerPoint. Perdoruesit mund te shkarkojne paketen ne gjuhen shqipe te MicrosoftOffice2003 ne faqen zyrtare:

http://www.microsoft.com/downloads/S...displaylang=sq.

Publikimi i paketes se gjuhes shqipe per Microsoft Eindoes XP u lajmeruan ne fillim te shtatorit 2005. Aplikacionet e lokalizuara do te lejojne perdoruesit te editojne tekste dhe grafike me me shume lehtesi, te kontrollojne e mail in dhe axhenden e takimeve, te krijojne prezantime profesionale me perdorim te komandave dhe opsioneve ne shqip.

Kontrolluesi i gabimeve drejtshkrimore, i bazuar ne fjalorin e gjuhes shqipe, eshte nje pjese integrale e paketes se aplikacionit. Ministri Basha tha se “publikimi i versionit shqip i Microsoft Office 2003 eshte nje gur kilometrik ne rrugen e perparimit te Shqiperise dhe p`rqafimit te teknologjise se informacionit dhe komunikimit nga i gjithe tregu konsumator shqiptar ne Shqiperi, Kosove, Maqedoni dhe Mal te Zi dhe kudo gjenden bashkeatdhetaret tane qe punojne dhe komunikojne shqip. Ky produkt, me i riu i kesaj natyre, nga kompania prestigjioze Microsoft, vjen ne nje kohe kur Qeveria Shqiptare eshte me e perkushtuar se kurre te modernizoje sistemin e qeverisjes nepermjet platformes se e government si dhe te materializoje objektivin madhor kombetar: internet ne cdo shkolle. Ky eshte hapi i pare i bashkepunimit midis kompanise prestigjioze Microsoft dhe Qeverise Shqiptare.

Shprehim bindjen se ky bashkepunim do te thellohet dhe me tej ne fusha te tjera si sigurimi i programeve te Microsoft it kundrejt tarifave te leverdisshme dhe shpresojme ne nje te ardhme te afert edhe nepermjet investimeve te kesaj kompanie ne vendin tone, popullsia e re e te cilit ka potenciale unike per aspektet e ndryshme te industrise se teknologjise se informacionit.”
Z. Radman tha se “ne jemi shume te gezuar te publikojme versionin shqip te Microsoft Office 2003. Kjo eshte realizuar ne perputhje me planin tone te investimeve ne rajon dhe angazhimin tone per te krijuar produkte dhe teknologji cilesore per perdoruesit. Versioni shqip i Microsoft Office 2003 do te sjelle produktet tona me prane klienteve dhe do te kontribuoje ne rritjen e efikasitetit dhe produktivitetit te te gjithe perdoruesve, te cilet nuk mund te perdornin kete teknologji me pare per shkak te barrierave te gjuhes.”
avatar
bani1988
MODERATOR
MODERATOR

Numri i postimeve : 97
Age : 30
Registration date : 21/05/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Microsoft Office 2003, vjen ne version shqip

Mesazh nga renti prej Fri May 25, 2007 4:20 pm

flm bano qenke njish ti plako
avatar
renti
ADMIN
ADMIN

Numri i postimeve : 270
Age : 30
Registration date : 29/03/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.outsidetirana.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi