Lind kompjuteri Apple-Intel

Shko poshtė

MODERATOR Lind kompjuteri Apple-Intel

Mesazh nga renti prej Mon Apr 02, 2007 12:35 pm

Apple braktis proēesorėt IBM PowerPC dhe do tė nxjerrė nė treg kompjuterin e parė me processor tė prodhuar nga Intel. Krijuesi i kolosit informatik Steve Jobs, deklaroi se iMac i ri ėshtė 2-3 herė mė i shpejtė se iMac G5. Linja e tyre e re e kompjuterave do tė dalė me tė njėjtat forma dhe dimensione tė linjės aktuale me ēmime duke filluar nga 1299 dollarė.
Kompjuterat e rinj tė Apple do tė pėrdorin mikroēipin tė Intel Core Duo dhe tashmė janė nė linjat e prodhimit, Intel gjithashtu anunēoi linjėn e re tė kompjuterave MacBook Pro, gjithmonė me ēipin Core Duo, nė vend tė kompjuterave actual PoėerBook. MacBook do tė letė disponibėl nė shkurt tė kėtij viti mė njė ēmim bazė prej 1999 dollarė.
avatar
renti
ADMIN
ADMIN

Numri i postimeve : 270
Age : 30
Registration date : 29/03/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.outsidetirana.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi