KARTAT E KREDISE

Shko poshtė

MODERATOR KARTAT E KREDISE

Mesazh nga bani1988 prej Tue May 22, 2007 9:23 am

e kohen e pushime ose me mire ne sezonet e pushimeve promovohen me teper kartat e kredise per arsye sepse kane shume service ne te per pak lek...

pagesa e tyre eshte e vitit dhe jo mujore...marrim nje shembull!kushton reth 50 Euro ne vit [mvaret nga banka qe e jep] = 4 Euro ne muaj gati
service i saj:
Mbron makinen ne pushime, dmth nese prishet ne mes te rruges dhe ke nevoje per makine tjeter per te arritur ne destinacion,
apo ka dhe option avokati nese nuk dihet kush e ka fajin ne nje aksident rrugor...

Mbron shendetin e nje familje psh qe shkojne me pushime [femijet nen 18 vjec jane inklusive] , nese semuret nje anetar i familjes qe permenda, kostot e doktoreve dhe spitaleve i merr persiper MasterCard Gold...ose ne rast emergjent transportimin ne vendin e baneses....

opcioni i fundit eshte: nese ke prenotuar bilete per pushime dhe semuresh keq dhe smund te shkosh me me pushime, ti kthen mbrapsht leket qe ke paguar per udhetimin...!

sigurisht qe ka dhe karta te tjera por duhet informua per service qe kane ato karta...
normalisht jane kartat GOLD qe kane me teper service sesa a to normalet

tek MasterCard Gold
mundet edhe te ta kthejne pagesen e vitit [50 Euro]

-->2500 Euro pagese me karten gjate vitit - Kthimi 10 Euro
-->5000 Euro pagese me karten gjate vitit - Kthimi 25 Euro
-->10000 Euro pagese me karten gjate vitit - Kthimi 50 Euro

mendoj se eshte nje investicion teper i mire dhe jua keshilloj atyre qe jetojne ne gjermani sepse per ne shqiperi gjermania nuk ka siguration automatikisht [per te ligjit e kam fjalen]
per te tjeret nuk e di se si jane FAQ
avatar
bani1988
MODERATOR
MODERATOR

Numri i postimeve : 97
Age : 30
Registration date : 21/05/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi