JU PELQEN MATEMATIKA ?

Shko poshtė

MODERATOR JU PELQEN MATEMATIKA ?

Mesazh nga bani1988 prej Tue May 22, 2007 9:20 am

Une per vete e kom icik qef por kto shkencat jom icik me mire kshu qe matematiken kom jo dhe aq favorite.
avatar
bani1988
MODERATOR
MODERATOR

Numri i postimeve : 97
Age : 30
Registration date : 21/05/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: JU PELQEN MATEMATIKA ?

Mesazh nga renti prej Tue May 22, 2007 10:10 am

ehhhhh matematika shkrete un e kam qef por duhet me msu i cike se po nuk studiove ske gje ne pah dmth kushdo mund ta ket qef por po nuk mesove je hic ne matematike pastaj ok flm per mirkuptimin suksese me tej...
avatar
renti
ADMIN
ADMIN

Numri i postimeve : 270
Age : 30
Registration date : 29/03/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.outsidetirana.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: JU PELQEN MATEMATIKA ?

Mesazh nga The_Wolf prej Tue Jul 03, 2007 1:57 am

une e pelqej se jam njishi ne matematike .prandaj per ndonje pyetje jam une ketu .
avatar
The_Wolf

Numri i postimeve : 36
Age : 25
Registration date : 03/07/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: JU PELQEN MATEMATIKA ?

Mesazh nga Webmasteri prej Tue Jul 03, 2007 2:05 am

The_Wolf shkruajti:une e pelqej se jam njishi ne matematike .prandaj per ndonje pyetje jam une ketu .

deshe pyetje ti?

1 person merr borxh 50 tek 2 persona te tjere (dmth 25 euro 25 euro tjetrit) . nga keto 50 euro ai prishen 45 euro dhe i ngelen 5 euro ne xhep. nga keto 5 euro u jep 1 euro personit 1 dhe 1 euro personit 2, ku u ngelin 3 euro akoma ne xhep. keshtu qe borxhi i behet 24 njerit dhe 24 tjetrit.

si perfundim: 24 euro + 24 euro=48 euro dhe 3 euro qe i ka akoma ne xhep bejne 51 euro.... ai mori vetem 50 euro borxh si ka mundesi qe doli 1 euro plus??????

jepi maestro affraid
avatar
Webmasteri
www.nuovage.it
www.nuovage.it

Numri i postimeve : 22
Age : 32
Registration date : 27/02/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.nuovage.it

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: JU PELQEN MATEMATIKA ?

Mesazh nga The_Wolf prej Tue Jul 03, 2007 2:43 am

Mire mire . por bo pyetje per nivelin tim . Shih moshen o shoku .
avatar
The_Wolf

Numri i postimeve : 36
Age : 25
Registration date : 03/07/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: JU PELQEN MATEMATIKA ?

Mesazh nga ice__2 prej Tue Jul 03, 2007 10:42 am

Webmasteri shkruajti:
The_Wolf shkruajti:une e pelqej se jam njishi ne matematike .prandaj per ndonje pyetje jam une ketu .

deshe pyetje ti?

1 person merr borxh 50 tek 2 persona te tjere (dmth 25 euro 25 euro tjetrit) . nga keto 50 euro ai prishen 45 euro dhe i ngelen 5 euro ne xhep. nga keto 5 euro u jep 1 euro personit 1 dhe 1 euro personit 2, ku u ngelin 3 euro akoma ne xhep. keshtu qe borxhi i behet 24 njerit dhe 24 tjetrit.

si perfundim: 24 euro + 24 euro=48 euro dhe 3 euro qe i ka akoma ne xhep bejne 51 euro.... ai mori vetem 50 euro borxh si ka mundesi qe doli 1 euro plus??????

jepi maestro affraid

ky personi qe ka marre 50 euro borxh duhet te kthej mbrapsh 48 euro por me 3 euro qe ka ne xhep duhet te grumbulloje edhe 45 euro te tjera per te dale nga borxhi keshtu qe 45 euro +3 euro qe ka momentalisht + 2 euro qe u ka ktheyr atyre te dyve behen 50 euro ne total
avatar
ice__2
MODERATOR
MODERATOR

Numri i postimeve : 665
Age : 32
Localisation : Belgium
Registration date : 09/05/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: JU PELQEN MATEMATIKA ?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi