Pse frikesohesh nga Vdekja ?

Shko poshtė

MODERATOR Pse frikesohesh nga Vdekja ?

Mesazh nga bani1988 prej Tue May 22, 2007 8:44 am

pse te frikesohesh nga vdekja?

dua te citoj thenjen e nje filozofi:- perse te kesh frike nga vdekja nese ti se ke provuar kurre dhe nese do ta provosh nuk do ta kuptosh sepse je i vdekur.......e drejte apo jo?
avatar
bani1988
MODERATOR
MODERATOR

Numri i postimeve : 97
Age : 30
Registration date : 21/05/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Pse frikesohesh nga Vdekja ?

Mesazh nga genti prej Fri Jun 01, 2007 5:17 am

Ata njerez qe kane frike nga vdekja jane ata qe kane pare vdekjen e te tjereve por nuk e kane perjetuar.
Jo te gjithe vdekjet jane te njejta, ka kush vdes me dhimbje dhe kush papritmas dhe besoj se kjo eshte frika e njerezve persa i perket ketij fenomeni.
Dmth njerezit kane me shume frike menyren e te vdekurit se sa vete vdekjen.
Exclamation pale bom lol!

_________________
QE TI TE VIJE KAQ E BUKUR
ME KETA FLOKE ME KETE HAP
TOKA TE EGREN KLIME ZBUTI
DHE AKULLNAJAT KTHEU MBRAPSHT
( Ismail Kadare)
avatar
genti
ADMIN
ADMIN

Numri i postimeve : 221
Age : 32
Localisation : Italia
Registration date : 28/03/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Pse frikesohesh nga Vdekja ?

Mesazh nga renti prej Fri Jun 01, 2007 11:35 am

un bashkohem me mendimin e gentin sdi ca me thene me teper pershendetje gento,.....
avatar
renti
ADMIN
ADMIN

Numri i postimeve : 270
Age : 30
Registration date : 29/03/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.outsidetirana.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Pse frikesohesh nga Vdekja ?

Mesazh nga ice__2 prej Sat Jun 02, 2007 5:58 pm

FRIKESOHEMI NGA VDEKJA SEPSE ESHTE NJE EKSPERINCE E PANJOHUR DERI TANI
avatar
ice__2
MODERATOR
MODERATOR

Numri i postimeve : 665
Age : 32
Localisation : Belgium
Registration date : 09/05/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Pse frikesohesh nga Vdekja ?

Mesazh nga lolita prej Mon Jun 25, 2007 4:07 am

e kam frik vdekjen se vdekja te ndan nga njerezit qe do me shum ne bot dhe nese kjo gje do ti ndodhte njeriut me te dashur per mua ateher zdo kisha frik te vdisja anzi ateher do doja te vdisja me te! Smile flower

lolita
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Pse frikesohesh nga Vdekja ?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi