Zoti ??

Shko poshtė

MODERATOR Zoti ??

Mesazh nga bani1988 prej Tue May 22, 2007 8:44 am

Zoti?

Zoti eshte nje akt i paster, i falur nga vetvetja ne nje forme te persosur, ku nder tjerash nuk ka as gjini as atribute. Eshte krijues qe jeton pa influencen askujt, dhe qe eshte i perhershem; se nuk ha, nuk pi, dhe nuk shumohet, dhe nuk fle; se ai eshte natyra dhe mbeshtetja e te gjithe qenieve; se ai ekziston thelbesisht ne menyre participative dhe nonkupative....
avatar
bani1988
MODERATOR
MODERATOR

Numri i postimeve : 97
Age : 30
Registration date : 21/05/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Zoti ??

Mesazh nga lolita prej Mon Jun 25, 2007 4:08 am

ZOTI ESHT ARSYEJA E EGZISTENCES SON! Wink

lolita
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Zoti ??

Mesazh nga iceman prej Fri Mar 20, 2009 7:20 am

zoti gjithashtu u krijua nga nje shaka....
avatar
iceman

Numri i postimeve : 6
Age : 28
Localisation : riccione
Registration date : 20/03/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Zoti ??

Mesazh nga mesudit_babaj@hotmail.com prej Thu Sep 09, 2010 5:45 am

Zoti eshte ai qe na dha jete dhe do te na e marre ate por perseri do na ringjalle.Po te mos egzistonte ai as ne nuk do ishim ketu sot.

mesudit_babaj@hotmail.com

Numri i postimeve : 1
Age : 27
Registration date : 09/09/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Zoti ??

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi