Femrat

Shko poshtė

MODERATOR Femrat

Mesazh nga ice__2 prej Thu May 17, 2007 9:30 pm

Na tregoni diēka nga bota e femrave!!!!!
avatar
ice__2
MODERATOR
MODERATOR

Numri i postimeve : 665
Age : 31
Localisation : Belgium
Registration date : 09/05/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Femrat

Mesazh nga renti prej Mon May 21, 2007 10:30 am

AHHHHH DUHET NJE KOHE E GJATE PER TE SHKRUAJTUR PER FEMRAT PPUPUPUPU DUHET SHUME SHUME KOHE TE NA FALESH ICE OK PO DO MENDOHEM EDHE NJE HER PER KETE HAHAH SHAKA PO HE CIAOOOOOO
avatar
renti
ADMIN
ADMIN

Numri i postimeve : 270
Age : 30
Registration date : 29/03/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.outsidetirana.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Femrat

Mesazh nga genti prej Wed May 23, 2007 7:38 am

UN JAM I MENDIMIT SE PER KETE TEME DUHET TE SHPREHEN VETE PERSONALISHT FEMRAT APO JO?
SHOH QE FEMRAT E FORUMIT TONE NUK JANE SHUME EDHE ATO QE JANE NUK SHPREHEN.
SHPRESOJ QE NE TE ARDHMEN TE REGJISTROHEN SA ME SHUME FEMRA DHE TE SHKRUAJNE SA ME SHUME, SE VETEM KESHTU FORUMI MERR KARAKTER ME I INTERESANT.

_________________
QE TI TE VIJE KAQ E BUKUR
ME KETA FLOKE ME KETE HAP
TOKA TE EGREN KLIME ZBUTI
DHE AKULLNAJAT KTHEU MBRAPSHT
( Ismail Kadare)
avatar
genti
ADMIN
ADMIN

Numri i postimeve : 221
Age : 32
Localisation : Italia
Registration date : 28/03/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Femrat

Mesazh nga genti prej Wed May 23, 2007 7:40 am

SIGURISHT QE EDHE NE SI MESHKUJ DUHET TE SHKRUAJME DICKA PER FEMRAT, SIDOMOS PER FEMRAT TE CILAT KEMI PASUR TE BEJME?
POR ESHTE EDHE ME MIRE NQS FEMRAT HYJNE NE KETE BISEDE


_________________
QE TI TE VIJE KAQ E BUKUR
ME KETA FLOKE ME KETE HAP
TOKA TE EGREN KLIME ZBUTI
DHE AKULLNAJAT KTHEU MBRAPSHT
( Ismail Kadare)
avatar
genti
ADMIN
ADMIN

Numri i postimeve : 221
Age : 32
Localisation : Italia
Registration date : 28/03/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Femrat

Mesazh nga genti prej Wed May 23, 2007 7:42 am

ME TE THENE KETO ME SIPER UN THEM DICKA PER FEMRAT:
FEMRAT SHQIPTARE JENE ME TE MIRAT E TE MIRAVE
[b]

_________________
QE TI TE VIJE KAQ E BUKUR
ME KETA FLOKE ME KETE HAP
TOKA TE EGREN KLIME ZBUTI
DHE AKULLNAJAT KTHEU MBRAPSHT
( Ismail Kadare)
avatar
genti
ADMIN
ADMIN

Numri i postimeve : 221
Age : 32
Localisation : Italia
Registration date : 28/03/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR femrat

Mesazh nga irena prej Fri May 25, 2007 3:25 am

CFARE KA PER TE THENE PER FEMRAT?! NE TE VERTET KA SHUME PER TE FOLUR ASHTU SI PER MESHKUJTE. EDHE PERSE JAM FEMER TANI NUK PO ME VJENE ASGJE NDERMEND . NE RADHE TE PARE UNE JAM PER EMANCIPIMIN E FEMRES NE TE GJITHA FUSHAT E JETES SE KJO GJE NE SHQIPERI MUNGONE DHE TE DREJTAT E BARABARTA MUNGOJNE POR SHPRESOJME PER ME MIRE. ME KAQ PO E MBYLL DUKE E LENE PERGJYSEM DISKUTIMIN SE PER KETE TEME KA SHUME PER TE FOLUR.

irena

Numri i postimeve : 3
Age : 30
Registration date : 27/04/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Femrat

Mesazh nga ice__2 prej Fri May 25, 2007 2:00 pm

Gjithēka qe keni per te thene eshte e mirepritur sepse mendoj se per te gjithe meshkujt femrat jane arsyja kryesore e jetes keshtu qe sa me shume informacione qe te na jepni shume mire do te jete sepse do te na ndihmoni shume Wink
avatar
ice__2
MODERATOR
MODERATOR

Numri i postimeve : 665
Age : 31
Localisation : Belgium
Registration date : 09/05/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Femrat

Mesazh nga renti prej Fri May 25, 2007 4:01 pm

deno degjo ketu ti thua qe femra jan per meshkuj po ti kujton se meshkujt nuk jane per femrat un them se po ju jepni ndonje mendim per kete okk ??????
avatar
renti
ADMIN
ADMIN

Numri i postimeve : 270
Age : 30
Registration date : 29/03/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.outsidetirana.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Femrat

Mesazh nga ice__2 prej Sat May 26, 2007 7:33 am

normal qe edhe meshkujt jane per femrat por kete teme duhet ta hapin femrat sipas mendimit tim Very Happy Very Happy
avatar
ice__2
MODERATOR
MODERATOR

Numri i postimeve : 665
Age : 31
Localisation : Belgium
Registration date : 09/05/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Femrat

Mesazh nga renti prej Sat May 26, 2007 12:19 pm

hahahah ok re nuk ta prishim ne ty mer ..............
avatar
renti
ADMIN
ADMIN

Numri i postimeve : 270
Age : 30
Registration date : 29/03/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.outsidetirana.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Femrat

Mesazh nga ice__2 prej Sun May 27, 2007 7:37 am

hahahahahahahha rento
avatar
ice__2
MODERATOR
MODERATOR

Numri i postimeve : 665
Age : 31
Localisation : Belgium
Registration date : 09/05/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Femrat

Mesazh nga HOLLY_91 prej Fri Jun 01, 2007 12:13 pm

kur ju cuna te kuptoni ndonjegje per femrat do kete be gjeli veze!!!!!!
keshtu qe mos u lodhni kot!!!
ahahahahaha
CIAO CIAO BELLI!!!

KISS KISS

HOLLY_91

Numri i postimeve : 8
Age : 27
Localisation : itali (purtroppo)
Registration date : 02/04/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Femrat

Mesazh nga juli prej Sat Jun 02, 2007 4:22 am

femar jan shume delikate keshtu qe mos i ngacmoni shum me pyetje.ketu te forumi femra o nuk ka ose nuk jan aktive fare.hahhahhahahahahahhahaah

juli
VIP
VIP

Numri i postimeve : 22
Age : 30
Registration date : 10/05/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Femrat

Mesazh nga ice__2 prej Sat Jun 02, 2007 5:49 pm

HOLLY_91 MOS JI AQ E SIGURTE Wink Wink
avatar
ice__2
MODERATOR
MODERATOR

Numri i postimeve : 665
Age : 31
Localisation : Belgium
Registration date : 09/05/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Femrat

Mesazh nga MIKAELA123 prej Tue Jun 05, 2007 8:25 am

jo te gjitha jan delikate,ka edhe qe te hajn me dhembe Twisted Evil

MIKAELA123
VIP
VIP

Numri i postimeve : 29
Age : 33
Registration date : 04/06/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Femrat

Mesazh nga genti prej Wed Jun 06, 2007 3:23 am

Per mendimin tim keto qe keni shkruar nuk i pershtaten temes, prandaj kur te shkruani ju meshkujt beni pak kujdes dhe mos u shprehni me keto mendime absurde. Lejeni kete hapsire vetem per fermat dhe mos replikoni!
Kam dicka per te thene edhe per ju femrat: kini kujdes kur te shkruani per boten tuaj se mos shkruani gjera tendencioze qe shkaktojne debate.
Per debatet midis femres dhe mashkullit mund te hapni nje teme te vecante.
E theshe kete ne menyre respektive per cdo njerin se dua thjesht qe forumi te jete sa me i ekuilibruar dhe te kete tolerance.
Jeni te nderuar nga une dhe ju falenderoj per mirekuptimin!!!

_________________
QE TI TE VIJE KAQ E BUKUR
ME KETA FLOKE ME KETE HAP
TOKA TE EGREN KLIME ZBUTI
DHE AKULLNAJAT KTHEU MBRAPSHT
( Ismail Kadare)
avatar
genti
ADMIN
ADMIN

Numri i postimeve : 221
Age : 32
Localisation : Italia
Registration date : 28/03/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Femrat

Mesazh nga ice__2 prej Wed Jun 06, 2007 11:55 am

Eshte e vertete kemi dale fare nga tema
hajde femra tregoni gjithēka qe ju vjen ndermend ju per "boten" tuaj Very Happy edhe djemte mund te shprehen lirshem per ēfare do gjeje qe dine
avatar
ice__2
MODERATOR
MODERATOR

Numri i postimeve : 665
Age : 31
Localisation : Belgium
Registration date : 09/05/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR sy zeza

Mesazh nga MIKAELA123 prej Thu Jun 07, 2007 5:25 pm

un nuk kam shkruar ndo1 gje te keqe ,mgjth ndoshta se kishe me mua.MUND TE THEM DICKA PER VETEN TIME DHE PER VAJZAT NE PERGJITHESI.

MIKAELA123
VIP
VIP

Numri i postimeve : 29
Age : 33
Registration date : 04/06/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Femrat

Mesazh nga juli prej Fri Jun 08, 2007 12:35 pm

i ruajt zoti te gjitha femrat shqiptare kudo qe ndodhet ne te gjithe vendet e botes........

juli
VIP
VIP

Numri i postimeve : 22
Age : 30
Registration date : 10/05/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Femrat

Mesazh nga renti prej Sun Jun 10, 2007 5:39 pm

ka edhe femra te mira po ka edhe te keqe shume ske ca me bo kur te bin rasti me jetu nuk do vdesesh hahah hajt tung
avatar
renti
ADMIN
ADMIN

Numri i postimeve : 270
Age : 30
Registration date : 29/03/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.outsidetirana.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Femrat

Mesazh nga HOLLY_91 prej Mon Jun 11, 2007 11:01 am

UN MENDOJ QE CDO FEMER ESHTE E VECANT....EDHE KA DISA GJERA QE E TREGOJN TE BUKUR PARA CUNAVE...
NE KEMI LUFTUAR EDHE AKOMA PO LUFTOJM PER TE TREGUAR QE JEMI TE RENDSISHME NE KETE BOTE EDHE FUQIN QE KEMI NE, JU SDO E KENI KURR...

!!!!!!!!!!!!!W LE DONNE!!!!!!!!!!!
P.S.ice_2 un jam shume e sigurt per ate qe them

HOLLY_91

Numri i postimeve : 8
Age : 27
Localisation : itali (purtroppo)
Registration date : 02/04/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Femrat

Mesazh nga renti prej Thu Jun 14, 2007 6:12 am

bravo ola bravo njish fare je
avatar
renti
ADMIN
ADMIN

Numri i postimeve : 270
Age : 30
Registration date : 29/03/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.outsidetirana.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Femrat

Mesazh nga ice__2 prej Thu Jun 14, 2007 11:53 am

Pjesa mė e madhe e femrave, tė cilat pėrkujdesen njėkohėsisht si pėr karrierėn, ashtu edhe pėr punėt e shtėpisė, partnerin e tyre do ta dėshironin kryesisht "shtėpiak" dhe ndihmues nė punėt e shtėpisė


Punė, zyrė dhe shtėpi. Ky do tė ishte njė ngacmim nervor pėr femrat moderne tė kohės nė tė cilėn jetojmė dhe njė mashkull qė bėn kapadaiun ėshtė njė luks qė nuk mund t'ia lejojnė vetes. Pjesa mė e madhe e femrave, tė cilat pėrkujdesen njėkohėsisht si pėr karrierėn, ashtu edhe pėr punėt e shtėpisė, partnerin e tyre do ta dėshironin kryesisht "shtėpiak" dhe ndihmues nė punėt e shtėpisė. Kėtė gjė e bėn tė ditur njė kėrkim i drejtuar nga "Procter & Gamble" dhe "Astra Ricerche", nė nivelin kombėtar, nga tė cilat del qartė se 44 pėr qind e tė intervistuarave preferonin tė bashkėpunonin gjithmonė me partnerin e tyre, ndėrsa vetėm njė pėrqindje e vogėl e tyre, mė konkretisht 12 pėr qind, do t'i dedikonin atij tė gjitha nderet e shtėpisė dhe tė pėrkujdesjes. Pesė llojet e ēifteve tė pėrfshira nė kėrkim, bashkėpunimi midis njėri-tjetrit bazohej nė punėt e shtėpisė. Kėshtu ata mund tė quhen "ēiftet e lumtura tradicionale", ku femrat pėrgjithėsisht e kalojnė moshėn 55-vjeēare dhe ndjehen tė mėrzitura me pėrkujdesjet e punėve tė shtėpisė. Mė i lartė, nė fakt, ėshtė lloji i atij ēifti tė ashtuquajtur "ēift jo i lumtur tradicional", ku femra, e lidhur nga kushtet e partnerit, do tė zbatonte tė gjitha kėrkesat e tij, duke pėrfshirė kėtu edhe punėt e shtėpisė. Kjo lloj kategorie pėrfshin femrat nė moshėn midis 35-65-vjeēare. "Demokratet e dėshpėruara", ose mė saktė femrat midis 45 dhe 54-vjeēare, dėshirojnė njė ndihmė nga partneri, preferojnė t'i ndajnė punėt, sepse njohin ndjenjėn praktike tė zhvillimit tė tyre dhe do tė bėnin pjese nė tė ashtuquajturin "ēift autentik", njė kategori jo shumė e madhe, por qė reziston ende nė ditėt e sotme. Pėrqindja me e bazuar shfaqet tek tė ashtuquajturit "ēiftet konfliktuale", qė pėrfaqėsojnė rreth 10 pėr qind te shumės. Nė kėtė bashkim, femrat,. dėshirojnė tė ēlirohen nga "skllavja shtėpiake", duke pretenduar se ėshtė mashkulli ai qė duhet tė merret me punėt e shtėpisė. Nė fund tė klasifikimit mbeten "ēiftet e ndershme". Kėtu bėjnė pjesė gjithmone femrat e diplomuara, midis 25 dhe 44-vjeē, tė ashtuquajtura "demokratet e lumtura", qė kėrkojnė dhe parapėlqejnė bashkėpunimin e partnerit, nė krahasim me marrėdhėniet e lumtura nė ēiftit. Ndėrsa nga ana e tyre, meshkujt do tė ishin pjesa kryesore e kėtyre ndryshimeve. "Mentaliteti i meshkujve," shpjegon Fiorenco Breshiani, presidenti i Shoqatės sė Meshkujve Shtėpiakė, "po ndryshon dalėngadalė. Duhet tė jemi tė bindur nė dinamikėn e jetės shtėpiake dhe mendojmė se bashkėpunimi me partneren nė punėt e shtėpisė ėshtė bėrė njė e drejte dhe njė detyrė qė sjell shumė avantazhe te mira, madje edhe nė marrėdhėniet midis partnerėve".
Pra, edhe meshkujt, tė konsideruar gjithmonė tė paaftė dhe pėr kėtė arsye mėnjanoheshin gjithmonė nga punėt e shtėpisė, mund tė hekurosin, tė lajnė enėt, tė gatuajnė etj. Kjo gjithmonė pėr tė mirėn e jetės bashkėshortore.
Marrė nga:"Zėri i Ditės"
avatar
ice__2
MODERATOR
MODERATOR

Numri i postimeve : 665
Age : 31
Localisation : Belgium
Registration date : 09/05/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Femrat

Mesazh nga renti prej Thu Jun 14, 2007 11:55 am

bubububu sa gjat paske bo mer do kohe shume me e lexu mer ca ben ti hahahha her tjeter bjeri me shkur tm mer
avatar
renti
ADMIN
ADMIN

Numri i postimeve : 270
Age : 30
Registration date : 29/03/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.outsidetirana.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Femrat

Mesazh nga ice__2 prej Thu Jun 14, 2007 12:02 pm

femrat shqipetare i kemi aq te mira dhe aq te ndryshme saqe nuk mjafton vetem nje teme Very Happy
avatar
ice__2
MODERATOR
MODERATOR

Numri i postimeve : 665
Age : 31
Localisation : Belgium
Registration date : 09/05/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Femrat

Mesazh nga renti prej Thu Jun 14, 2007 12:17 pm

hahahahhahahahahahhahahah e vertete kjo
avatar
renti
ADMIN
ADMIN

Numri i postimeve : 270
Age : 30
Registration date : 29/03/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.outsidetirana.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Femrat

Mesazh nga genti prej Mon Jun 18, 2007 8:52 am

Nuk eshte puna qe femrat te luftojne sot per te treguar rendesine qe kane, sepse me kohen e kane treguar dhe keshtu qe eshte i kote ky muhabet.
Por mos harroni femra se edhe ne meshkujt kemi rendesi ne kete bote, dhe jo me kot jemi bashke me ju.
Mund te them qe jemi per nga rendesia te barabarte, sepse jemi qenie komplementare qe pa njerin ose pa tjetrin nuk
bejme dot asgje.

_________________
QE TI TE VIJE KAQ E BUKUR
ME KETA FLOKE ME KETE HAP
TOKA TE EGREN KLIME ZBUTI
DHE AKULLNAJAT KTHEU MBRAPSHT
( Ismail Kadare)
avatar
genti
ADMIN
ADMIN

Numri i postimeve : 221
Age : 32
Localisation : Italia
Registration date : 28/03/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Femrat

Mesazh nga ice__2 prej Mon Jun 25, 2007 1:11 am

Ku ngelen femrat perse nuk po degjohen confused
avatar
ice__2
MODERATOR
MODERATOR

Numri i postimeve : 665
Age : 31
Localisation : Belgium
Registration date : 09/05/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Femrat

Mesazh nga hvdt prej Fri Sep 07, 2007 9:50 am

ku je o gent
avatar
hvdt

Numri i postimeve : 2
Age : 30
Registration date : 03/09/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Femrat

Mesazh nga genti prej Sun Sep 09, 2007 12:10 pm

hvdt shkruajti:ku je o gent

O shoku im po mos shkruaj keshtu ne tema qe skane lidhje me ate qe do te thuash, po nejse se ty ta fal vllai po he!
Ketu jam un skam ik.
Hape msn andej nga e hena se atehere mund te hyj un ne oret e mengjesit! Hajt vellacko tung ia kalofsh mire! Very Happy

_________________
QE TI TE VIJE KAQ E BUKUR
ME KETA FLOKE ME KETE HAP
TOKA TE EGREN KLIME ZBUTI
DHE AKULLNAJAT KTHEU MBRAPSHT
( Ismail Kadare)
avatar
genti
ADMIN
ADMIN

Numri i postimeve : 221
Age : 32
Localisation : Italia
Registration date : 28/03/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Femrat

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi