Emigracioni:shprese apo zhgenjim??

Shko poshtė

MODERATOR Emigracioni:shprese apo zhgenjim??

Mesazh nga ice__2 prej Thu May 17, 2007 9:16 pm

Sipas tė dhėnave zyrtare, njė nė pesė shqiptarė ka zgjedhur rrugėn e emigracionit si shpresė pėr tė ardhmen, dhe tė pakten 200 mijė emigrantė janė tė paligjshėm.

Qė prej dhjetė vjetėsh, nė Shqipėri emigracioni shihet nga shumica e popullsisė si rrugė kryesore pėr njė jetė mė tė mirė. Jo rrallė shpresat mbeten shpresa, apo kthehen nė zhgenjim.
avatar
ice__2
MODERATOR
MODERATOR

Numri i postimeve : 665
Age : 32
Localisation : Belgium
Registration date : 09/05/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Emigracioni:shprese apo zhgenjim??

Mesazh nga irena prej Fri May 25, 2007 3:33 am

EMRIGAZIONI PR MENDIMIN TIM ESHTE ZHGENJIM SEPSE TE GJITH SHPRESOJNE PER NJE TE ARDHME ME TE MIRE POR NE TE VERTET KA RASTE QE GJENDEN MES KATER RRUGEVE. PASTAJ VARET DHE NGA FATI QE KA PATUR NJERIU NE JETE.

irena

Numri i postimeve : 3
Age : 30
Registration date : 27/04/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Emigracioni:shprese apo zhgenjim??

Mesazh nga renti prej Fri May 25, 2007 4:10 pm

un them se nje dite te diteve shumica e shqiptareve do te kthehen ne trojet e tyre se nuk shtyhet andej e gjithe jeta mbase ka edhe qe nuk kthehen me po sipas parashikimeve jashte shtetit ekonomia po bie shume rritja e cmimeve eshte teper e larte qe keshtu shkon kjo pune...
avatar
renti
ADMIN
ADMIN

Numri i postimeve : 270
Age : 30
Registration date : 29/03/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.outsidetirana.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Emigracioni:shprese apo zhgenjim??

Mesazh nga ice__2 prej Wed Jun 27, 2007 6:40 am

Edhe une mendoj se emigracioni eshte nje shprese.Nje shprese per te arritur diēka qe ne Shqiperi nuk mund ta arrije por qe ne te shumtat e rasteve kthehet ne nje zhgenjim total.
avatar
ice__2
MODERATOR
MODERATOR

Numri i postimeve : 665
Age : 32
Localisation : Belgium
Registration date : 09/05/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Emigracioni:shprese apo zhgenjim??

Mesazh nga lolita prej Wed Jul 04, 2007 2:58 am

per mua emigrazioni esht nje port parajse e nje fer perbrenda pasi te gjith njerezit qe emigrojn ose kthehen,por cop-cop ose fizikisht ose menderisht,ose nuk kthehen me fare ne shqiperi ose vdesin rrugeve...ja se ca esht per mendimin tim emigrazioni! Evil or Very Mad

lolita
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Emigracioni:shprese apo zhgenjim??

Mesazh nga SoNi prej Thu Sep 06, 2007 10:37 am

Shprese per dike qe di te menaxhoj mendimet e nisura ......... Dhe zhgenjimi ne te njejten kohe per ate X individ qe harron kupimin e mendimiit dhe varjacionit te jetes se tij!

SoNi

Numri i postimeve : 18
Registration date : 28/02/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Emigracioni:shprese apo zhgenjim??

Mesazh nga ikud prej Wed Jun 17, 2009 1:59 pm

per mu eshte zhgenjim
weq mos harroni shpresa vdes e fundit

ikud

Numri i postimeve : 8
Age : 29
Registration date : 17/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Emigracioni:shprese apo zhgenjim??

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi