Cfare mendoni per ekonomine Shqiptare?mendoni se po rritet?

Shko poshtė

MODERATOR Cfare mendoni per ekonomine Shqiptare?mendoni se po rritet?

Mesazh nga [Master] prej Tue May 08, 2007 8:43 am

ne kete teme diskutohet ecuria e ekonomise Shqiptare.jepni cdo mendim tuajin ne lidhje me te nese po zhvillohet apo po rri ne vend?
__________________
avatar
[Master]
MODERATOR
MODERATOR

Numri i postimeve : 50
Age : 30
Registration date : 03/04/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Cfare mendoni per ekonomine Shqiptare?mendoni se po rritet?

Mesazh nga xhei prej Sun Aug 26, 2007 8:49 pm

nuk ka zhvillim ekonomik kur nuk ka energjielektrike.shume investitore te huaj po largohen sepse prodhimet e tyre ne vendin tone dalin me kosto sh te larte pasi gjejne burime energjie alternative(gjeneratore,inverter).
Ekonomise shqiptare i mungon dhe bursa.Megjithse jane rritur disi eksportet perseri ekonomia shqiptare eshte e ndervarur nga emigrantet te vilet sjellin kursimet e tyre per familjaret ne shqiperi,kjo sherben si eksport(ne menyre virtuale) dhe keshtu balancohet importi eksporti,por cdo te ndoshte nese keta emigrante ndertojne jeten jashte,ose kthehen ne shqiperi perfundimisht??kemi akoma nje ekonomi te dobet

xhei

Numri i postimeve : 5
Age : 29
Registration date : 26/08/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi