Qėllimet e paketės fiskale 2006

Shko poshtė

MODERATOR Qėllimet e paketės fiskale 2006

Mesazh nga [Master] prej Tue May 08, 2007 8:34 am

Tė garantojė ruajtjen e stabilitetit makroekonomik, konsolidimin e tė ardhurave fiskale nė funksion tė realizimit tė shpenzimeve nė pėrputhje me prioritetet strategjike tė zhvillimit tė vendit.

- Tė kontribuojė nė reduktimin e mėtejshėm tė evazionit fiskal dhe kontrabandės, duke zgjeruar bazėn e tatueshme dhe eliminuar pėrjashtimet nga rregullat e pergjithshme.

- Tė pėrafrojė legjislacionin dhe praktikat me ato tė vendeve tė rajonit dhe nė pėrputhje me standardet e vendeve tė zhvilluara, me objektiv integrimin europian dhe respektimin e rekomandimeve te institucioneve financiare ndėrkombėtare qė monitorojnė procesin e reformave nė Shqipėri.

- Tė krijojė njė klimė tė favorshme pėr njė zhvillim tė qėndrueshėm tė biznesit vendas dhe tė huaj dhe kushte lehtėsuese pėr zhvillimin e industrisė nė vend nėpėrmjet uljes sė tarifave doganore pėr njė sėrė produktesh dhe lėndėsh tė para.

- Tė realizojė njė mjedis mė tė favorshėm ligjor pėr biznesin vendas dhe mė atraktiv pėr biznesin e huaj, pėrmes thjeshtimit dhe lehtėsimit tė procedurave tatimore, rritjes sė mėtejshme tė transparencės nė vendimmarrje dhe procedurave ankimuese.


Autori i Lajmit: Dh.Alimani
avatar
[Master]
MODERATOR
MODERATOR

Numri i postimeve : 50
Age : 30
Registration date : 03/04/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi