Report mbi pergjimin dhe spiunimin te komunikacioneve

Shko poshtė

MODERATOR Report mbi pergjimin dhe spiunimin te komunikacioneve

Mesazh nga renti prej Mon Apr 02, 2007 12:06 pm

Ky eshte nje artikull nder te cila flet edhe per sistemin e famshem per spiunim dhe pergjim ECHELON. Mbas deklarates se presidentit amerikan Bush qe pranoi publikisht qe kemi bere pergjime ne mase duke kryer thymjen me te madhe ne historine e njerezimit te ligjeve te privacy. Ne kete artikull tregohen edhe foto te stacioneve te qeverise USA, NSA e EPIC (Electronic Privacy Information Center) te shteteve te bashkuara te amerikes. Artikulli me duket shume interesant per ata qe jane te interesuar. Jua keshilloj ta lexoni mgjth asht pak i gjate, mund te jete nja 20 faqe. Dhe mbi te gjitha eshte anglisht e un s'pata kohe me e perkthy se asht pak i gjate.

Linku: http://cryptome.org/sigint-hr-dc.htm
[url]
avatar
renti
ADMIN
ADMIN

Numri i postimeve : 270
Age : 30
Registration date : 29/03/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.outsidetirana.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi