Teorema e Pitagores

Shko poshtė

MODERATOR Teorema e Pitagores

Mesazh nga [Master] prej Tue May 08, 2007 8:30 am

http://www.mathguide.com/lessons/pic-pythagoras.gif


http://www.frei111.de/picts/pythagorassatz1.jpg


Shuma e katrorėve tė masave tė kateteve tė trekėndeshit ėshtė e barabartė me katrorin e masės sė hipotenuzės.


Nė rastin tonė (a) dhe (b) janė katetet, ndėrsa (c) ėshtė hipotenuza.
avatar
[Master]
MODERATOR
MODERATOR

Numri i postimeve : 50
Age : 30
Registration date : 03/04/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MODERATOR Re: Teorema e Pitagores

Mesazh nga The_Wolf prej Tue Jul 03, 2007 2:07 am

A2+B2=C2
2-ne katror
avatar
The_Wolf

Numri i postimeve : 36
Age : 25
Registration date : 03/07/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi