Ketu jane adresat e kompanive kryesore, prodhuse hardware/so

Shko poshtė

MODERATOR Ketu jane adresat e kompanive kryesore, prodhuse hardware/so

Mesazh nga renti prej Mon Apr 02, 2007 12:05 pm

Nje kod i keq eshte ne qarkullim.Ky kod shfrytezon nje pike te dobet ne skedarin e windowsit,windows metafile imazh dhe mund te jape shkak ekzekutim te virusesh dhe trojanesh ne largesi.Per te testuar nese windowsi qe keni e ka kete pike te dobet ose jo,perdorni kete skedar per shkarkim.http://www.grc.com/files/MouseTrap.exe 28 kb.Me hapjen e skedarit mund te shfaqet nje nga figurat me poshte.
Figura e pare-no mice(Metafile Image Code Execution) http://www.grc.com/wmf/no_mice.gif Ne qofte se shikoni kete figure,kjo do te thote qe windowsi juaj eshte i mbrojtur,nuk e ka kete pike te dobet.
Figura e dyte- has mice(ka Metafile Image Code Execution)http://www.grc.com/wmf/has_mice.gif Figura e dyte tregon qe windowsi ka pike te dobet ne skedarin e windowsit metafile.Rekomandohet te behet azhurnim i windowsit qe mbyll kete pike te dobet dhe parandalon shancet e ekzekutimit te kodit te keq qe shfrytezon kete pike te dobet te windowsit.
Skedari me siper nuk ka per qellim te rregulloje windowsin.Qellimi i tij eshte vetem te diktoje dhe raportoje nese windowsi eshte i mbrojtur apo i pambrojtur.Ne qofte se ju del figura e dyte,per te mbrojtur windowsin nga kjo pike e dobet shkarkohet skedari patch i microsoftit nga kjo faqe http://www.hexblog.com/security/wmffix_download.html
[url][/url][url]
avatar
renti
ADMIN
ADMIN

Numri i postimeve : 270
Age : 30
Registration date : 29/03/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.outsidetirana.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi