Ora ėshtė Sun May 27, 2018 3:42 am


 • Art Shop & BookShop

  Temat
  Mesazhet
  Mesazhi i fundit
 • Arti Figurativ


  Le te bashkebisedojme, te sjellim te rejat e fundit e pse jo dhe krijimit tona, rreth piktures, fotografis, skulptures etj
  13 Temat
  25 Mesazhet
  Mon Jul 09, 2007 3:33 am
  ice__2 PEISAZHE
 • Kinemaja & Teatri


  Kino, edhe kinema, bioskopi apo filmteatri, ėshtė vendi ku shfaqėn filmat tė ēdo lloji/zhenre. Nganjėherė pėrdorėt si term filmit pėr emertimin e njė filmit ose pėr ndryshimin e kinofilmi dhe videofilm
  8 Temat
  11 Mesazhet
  Sat Mar 01, 2008 7:15 am
  The_Wolf PORTOKALLI
 • 12 Temat
  123 Mesazhet
  Sun Apr 13, 2008 11:46 am
  marsia POEZI DASHURIE
 • Muzika


  Muzika ėshtė tėrėsia e veprave tė artit qė e pasqyron jetėn dhe shpreh ndjenjat, pėrshtypjet, mendimet etj. me anė tė tingujve tė bashkėrenditura nė njė mėnyrė tė tillė ritmike qė tė tingėllojė kėndshėm, tė formojnė njė melodi e tė kenė njė harmoni.1

  13 Temat
  128 Mesazhet
  Fri Mar 20, 2009 11:42 am
  The_Wolf Kenge te pavdekshme..
 • 3 Temat
  20 Mesazhet
  Fri Mar 20, 2009 11:42 am
  The_Wolf Kenge te pavdekshme..
 • 11 Temat
  39 Mesazhet
  Sun Jul 01, 2007 3:47 pm
  ice__2 Cerciz Topulli
 • Aktivitete Sociale


  Ti japim informacione njerit-tjetrit per aktivitet qe organizojme shqiptaret qe punojne e studiojne jashte shqiperise
  1 Temat
  3 Mesazhet
  Sun Jul 15, 2007 1:18 pm
  genti Cilet jane aktivitetet qe zhvillohen ne ambjentin ku jetoni?
 • 1 Temat
  5 Mesazhet
  Thu May 10, 2007 8:05 am
  ice__2 A ka fituar kulture perendimore Shqiperia?
 • Ekonomia


  Ekonomia - ky term rrjedh nga greqishtja e vjetėr nga fjala οἶκος [oikos], qė don tė thot "shtėpi, tempull, kamp, hallė" dhe fjala νόμος [nomos], qė don tė thot zakon, rregull, konventė qė fjalė pėr fjalė don tė thotė "rregull shtėpiak."
  0 Temat
  0 Mesazhet

 • Mesazhe tė rejaMesazhe tė reja
 • Asnjė mesazh i riAsnjė mesazh i ri
 • Forumi ėshtė KyēurForumi ėshtė Kyēur